Зміцнення кісткової системи

Укрепление костной системы Корисна інформація

Як відомо, здоровий спосіб життя значно покращує її якість, на користь він йде і нашій кістковій системі.
І все ж давайте розберемося з питанням про те, яким чином можна домогтися зміцнення скелета. Для цих цілей організму просто необхідний кальцій, причому в достатніх кількостях, адже він для кісткової системи, за своєю значимістю, рівнозначний повітрю для органів дихання, адже саме на ньому, більшою мірою, лежить відповідальність за її здоров’я.
Практично сто відсотків цього елемента, одержуваного людиною з денного харчового раціону, засвоюється організмом, і повністю надходить до “місця призначення”. Якщо ж кальцій надходить в організм в недостатній кількості, то це обов’язково позначиться і на стані кісткової тканини. Добова норма кальцію для дітей це 600-800 мг.добова доза для дорослих у віці до 51 року становить близько 1000 мг. особам постарше щодня потрібно близько 1200 мг кальцію.

Для поповнення запасів кальцію можна приймати і спеціальні препарати, але все ж краще отримувати більшу його кількість разом з їжею.

Найпершим джерелом надходження цього елемента є молоко і молочні продукти, але вони не єдині його “володарі”, хоча, сказати чесно, то краще засвоєння кальцію організмом забезпечується саме ними. Не можна забувати і про вітамін D, так як саме він сприяє кращій засвоюваності “кісткового елемента”.
В іншому випадку, при наявності дефіциту вітаміну D, кальцій засвоїться лише відсотків на десять.

Потреба організму в цьому вітаміні становить п’ять міліграмів на добу, а щоб її задовольнити, слід ввести в свій раціон, збагачений їм хліб, круп’яні каші і те ж саме молоко. Допомагають поповнювати запаси вітаміну D і сонячні промені, а це значить, що слід проводити на яскравому сонці приблизно від п’яти до п’ятнадцяти хвилин протягом дня, і тільки потім можна скористатися сонцезахисним кремом.

Шкодить здоров’ю кісткової системи і алкоголь, який негативно впливає на клітини, які беруть участь у формуванні кісток. Звичайно, можна дозволити собі, без особливого збитку для здоров’я, деяку кількість спиртних напоїв, наприклад келих вина, але ось зловживати ними все ж не слід. Бажано відмовитися і від такої шкідливої звички, як куріння, адже воно згубно позначається на концентрації естрогену, який також стоїть на охороні здоров’я кісткової тканини. Беруть участь в її зміцненні і фізичні навантаження, а тому не варто відмовлятися від щоденних занять фізкультурою. Підберіть для себе такий комплекс фізичних вправ, при якому присутня адекватна навантаження на кістки. Це може бути ходьба в досить швидкому темпі, біг підтюпцем або танці, що стимулюють ріст кісткової тканини, більшою мірою це стосується спини і області стегон.

Необхідне навантаження на кістки скелета можна забезпечити при виконанні вправ, спрямованих на зміцнення опорно-рухового апарату, якщо при цьому поштовх при зіткненні з землею не буде слабкіше того, який досягається при ходьба енергійним кроком. Не завадить і проведення вправ, які передбачають “обважнення”, при яких використовуються, наприклад, гантелі.

Для спини і тазостегнових суглобів більш придатними будуть заняття з підняття важких предметів в положенні стоячи. Бажано, перед тим, як почати заняття, попередньо проконсультуватися з фахівцем, який допоможе розробити вам необхідний комплекс вправ.

РОСТОК ЖИТТЯ