Заспокійлива сила трав

Сила трав Корисна інформація

Вам сумно, ви відчуваєте себе пригніченим? Ви можете допомогти собі-дістати трав’яний чай! Працює м’яко і швидко приносить полегшення.
Якщо поганий настрій триває довго і посилюється, найкраще звернутися за порадою до лікаря або психолога, особливо якщо ми не можемо реально вказати причину нездужання. Однак, з невеликими стресами, тимчасовим смутком, пов’язаним з конкретною ситуацією, випадковими проблемами зі сном, давайте спочатку спробуємо знайти трави . Деякі доступні у вигляді чаїв, інші в капсулах і таблетках. Вони працюють м’яко, як правило, без побічних ефектів. Їх також легко прибрати, коли вони не потрібні або не працюють.

Трави для заспокоєння

  • Лимонний бальзам: має характерний лимонний аромат. У лікувальних цілях використовуються його листя і трави (тобто наземна частина рослини). Має заспокійливий ефект, допомагає зменшити занепокоєння і полегшує засинання. У той же час він розслабляє кишкові м’язи, сприяє травленню. Його можна використовувати під час вегетативних неврозів, коли щось реагує на стрес , наприклад, порушується робота травного тракту. Лимонний бальзам можна приймати у формі чаю, бажано перед сном.
  • Мученик: також називається пасифлора. Він входить до складу багатьох рослинних препаратів, які заспокоюють і полегшують засинання. Відмінно при дуже сильній нервовій стимуляції.
  • Валеріана: допомагає в станах занепокоєння і проблем із засипанням. Її можна купити, наприклад, у формі крапель на основі спирту.
  • Хміль: його шишки містять ефірне масло, п’янке і снодійне. Це також впливає на зниження артеріального тиску.
  • Звіробій: це відома рослина з жовтими квітами, часто зустрічається на луках. У минулому його використовували в основному як засіб від шлунково-кишкових захворювань, особливо печінки (у формі чаю). Сьогодні також відомо, що міститься в ньому гиперицин має антидепресивну дію, але в чаї його немає. Якщо ви хочете використовувати заспокійливий ефект звіробою, купіть його екстракт в аптеці. Одночасні сонячні ванни і прийом звіробою можуть викликати алергічну реакцію. Також варто пам’ятати, що звіробій зменшує вплив деяких ліків, наприклад протизаплідних таблеток.
  • Шафран: раніше відомий як барвник або пряність, одержувані з фіолетових крокусів. Зараз знайшов застосування в фітотерапії. Було виявлено, що він має такі ж сильні антидепресивні ефекти, як синтетичні антидепресанти, підвищуючи концентрацію серотоніну та дофаміну. Полегшує неприємний передменструальний дискомфорт.

Трави додають крила

Буває, що вам потрібно не стільки заспокоїтися, скільки вийти з апатії, додати енергії . Також цей вид поліпшення настрою можливий завдяки рослинним речовинам. Існує ціла група з них, звана адаптогенними рослинами. Вони використовуються для адаптації тіла до зміненої ситуації, в якій ви повинні діяти і яка вимагає великих фізичних і розумових зусиль. Найбільш популярними з цих рослин є женьшень , елеутерокок (Сибірський женьшень), гірські чотки, Китайський цитрин, гуарана.

Вони підвищують концентрацію, усувають втому і дозволяють працювати в стресових ситуаціях. Ці рослини є частиною багатьох препаратів. Однак вони не підходять для тривалого використання, оскільки жоден препарат не може замінити систематичний відпочинок. Їх також не слід приймати людям з підвищеним тиском.

РОСТОК ЖИТТЯ