Загартовування дитини

Закаливание ребенка Корисна інформація

Батьки малюків можуть зробити дитячий організм міцніше за допомогою гартують процедур. Літо дуже вдалий час для початку загартовування, крім того, такі процедури діткам дуже-дуже подобаються.
Найпростіший спосіб, з яким і малюки і його батьки стикаються досить рано це повітряні ванни. Якщо раптом видався теплий, але похмурий день, не потрібно відразу натягувати на дитину сорочки з довгими рукавами і штани. Прихопіть з собою легку курточку, якщо вас турбує думка, що дитина може замерзнути. А сорочку з довгим рукавом і брючки, навіть якщо вони бавовняні, краще замінити на футболку і Бермуди. Хто, як не ми з вами знаємо, яке задоволення отримує тільце, коли ми влітку знімаємо з себе весь одяг.

Велику важливість для дитячого організму мають сонячні ванни. Справа в тому, що до складу сонячних променів входить ультрафіолет. Під впливом ультрафіолету в шкірі кожної людини виділяється Витами D, який є просто необхідним для дитячого організму.

При дефіциті вітаміну D організм не в змозі засвоювати і утримувати в тканинах кальцій. Кісточки дитини розм’якшуються, деформуються, і розвивається всім відоме захворювання під назвою рахіт. Не забудьте що найбільш походящее час для прийому сонячних ванн це ранкові години з 9 до 12 годин і вечірні після 16 годин.

У денні години потрібно виключити перебування малюків на сонці, так як це може привести до опіків. Починати загартовування сонячним світлом потрібно з обережністю, пам’ятайте, що шкіра дитини дуже ніжна. Для першого сеансу краще використовувати розсіяні або відбиті промені. Так що надягайте на голову панаму і швидше на сонечко!

Вода. Наступний спосіб загартовування це купання і все що з ним пов’язано. Неймовірний захват відчувають діти, плескаючись, купаючись і граючись у воді. Саме чудове, це коли батьки вивозять діток на море.

Природна солона вода надає неймовірно позитивний вплив на здоров’я дітей і дорослих. Однак, не всім це вдається. Батьки, в ваших силах забезпечити малюкам, водні процедури крім ванни! Нехай це будуть річки, озера, ставки, басейни, бочки і тазики на дачних ділянках. Купання є не тільки гігієнічної і гартує процедурою, але і можливістю цікаво пограти.

Дитина, якій дозволено грати у воді поводиться дуже активно: бризкається, хлюпається, б’є долоньками по воді, лягає, сідає, бовтається ніжками. Така поведінка залишається тільки вітати!

Завдання батьків полягає в тому, щоб вони оцінили можливість проведення водних процедур, адже не у всіх водоймах вода буває чистою. Так само слід простежити за тим, щоб купання малюків було безпечно. Обов’язково потрібно стежити за купаються дітлахами.

Важливо, щоб вони не послизнулися, не вдарилися і не нахлебались води. Не можна довіряти контроль за купаються дітьми більш старшим дітям. Старша дитина-все-таки теж дитина, він може на що-небудь відволіктися і забути про малюків. Так само слід звернути увагу на температуру води, вона повинна бути від 28 до 36 градусів.

Для старших дітлахів, нижню межу можна відсувати. Маленьких діток після купання слід витерти рушником і переодягнути в сухий одяг. Буває ще так, що опинившись, поблизу з водоймою скупатися не представляється можливим. Дозвольте малюкові пополоскати ручки і ніжки.

У разі якщо вода прохолодна дозвольте намочити ручки і ніжки хоч на хвилиночку, а потім відразу витрете насухо і надіньте на ноги шкарпетки. Така, здавалося б, швидка і безглузда процедура теж гартує дитячий організм.

Останнім, одним з важливих способів зміцнити здоров’я є ходьба босоніж. Дозволяйте дитині ходити босоніж по траві, по камінню і, звичайно ж, по піску. Якщо на кожну з процедур загартовування в день ви будите виділяти по 5 хвилин, до осені ви зможете помітно зміцнити організм малюка і зробити його більш стійким до різних простудних захворювань!

РОСТОК ЖИТТЯ