Як зберегти здоров’я колін?

Как сохранить здоровье коленей? Корисна інформація

Коліно, з’єднане складною системою зв’язок, сухожиль, хрящів і м’язів, дуже схильне до травм. Він повинен постійно рухатися в різних напрямках і обертатися, зв’язки можуть розірватися, сухожилля можуть набрякати, може розвинутися остеоартрит, і навіть щоденний «знос» може зруйнувати інакше здорові коліна.


Оскільки вони є основним “шарніром” між Землею і рештою тіла, коліна служать колесами, які рухають нас і дозволяють займатися активністю, стверджує фахівець зі спортивної медицини і хірург-ортопед Ніколас Дінубайл з Університету Пенсільванії.
Нижче кілька способів зберегти коліна.

Періодичний біль у коліні є загальним явищем, однак важливо розрізняти, коли можна, а коли не можна ігнорувати цей біль. Тіло не дарма посилає нам сигнали.
Нью-йоркський фахівець зі спортивної медицини доктор Джордан Метцл радить: коли біль обмежує вашу повсякденну діяльність, Вам слід поговорити з лікарем.

Надлишкова вага.

З кожним кілограмом зайвої ваги додається п’ять разів більше навантаження на коліна, а двадцять кілограмів зайвої ваги – це дійсно багато для колін.
Ожиріння також збільшує ймовірність розвитку остеоартриту коліна: ожиріння може сприяти швидкому руйнуванню хряща в коліні. Дослідження, опубліковане в журналі Radiology, включало 336 пацієнтів з діагнозом остеоартрит. У всіх були проблеми з вагою, але хрящі не зруйнувалися. Протягом 30 місяців 20 відсотків пацієнтів зазнали погіршення хряща, тоді як 5 відсотків зазнали цього погіршення досить швидко.

Згідно з результатами, кожен зайвий кілограм прискорював руйнування хрящової тканини на 11 відсотків.
Хоча правильне харчування та фізичні вправи є ключовими для схуднення, це палиця з двома кінцями для колін. “Якщо у вас болять коліна, важче схуднути за допомогою фізичних вправ, тому спробуйте більш м’які заняття щодо колін», – радить доктор Мецль.
Замість того, щоб бігати, катайтеся на (кімнатному) велосипеді, а коли ви йдете, збільшуйте швидкість і рухайтеся по рівній поверхні, а не по вибоїстій галявині або грунтових доріжках.

Неповна реабілітація.

Період відпочинку та реабілітації після хворобливої травми коліна надзвичайно важливий, щоб уникнути болю або повторних травм у майбутньому. Залежно від типу пошкодження та лікування, відновлення може зайняти від декількох тижнів до декількох місяців.
«Під час реабілітації вам потрібен хтось, хто допоможе вам відрізнити звичайний біль від болю, який дійсно може завдати вам шкоди»,-попередив доктор Дінубайл. Він стверджує, що багато пацієнтів, особливо молоді та спортсмени, не можуть дочекатися повернення до своїх звичайних тренувань. Фахівці повинні бути з ними дуже суворі і переконувати їх, що завершення реабілітації до її фактичних термінів тільки погіршить ситуацію в довгостроковій перспективі.

Ігнорування травми передньої хрестоподібної зв’язки.
Одна з найбільш загальнопоширених спортивних травм коліна – це пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки. Спортсмени, які постраждали від травми, грають у футбол, баскетбол, волейбол або катаються на роликах, а рухи, «відповідальні» за цю травму, включають швидкі повороти, стрибки та різкі зміни напрямку.
Жінки в два-вісім разів більше схильні до ризику такого типу травм, ніж чоловіки, головним чином тому, що жінки більше стрибають і різко торкаються землі, що чинить більший тиск на ці зв’язки.
Спортсмени можуть навчитися знижувати ризик травм коліна за допомогою нервово-м’язової тренування, яка включає поліпшення спритності, сили ніг, а також техніки стрибків і падінь для більшої стійкості колін.

Перевантаження.

“Ви прогресуєте у фітнесі, коли наполегливо працюєте і дозволяєте своєму тілу відпочивати. Ви не можете наполегливо тренуватися щодня», – каже доктор Мецль.
Раптове збільшення інтенсивності або тривалості вправ може призвести до надмірного навантаження на коліно через повторювані перенапруження. Тендиніт і біль в литковому м’язі-часті симптоми болю. Примушення до тренувань та фізичних вправ для кращих результатів пов’язане із синдромом надмірного тренування, психологічною та фізіологічною проблемою у спортсменів, яка часто призводить до травм або зниження працездатності.

Експерти кажуть, що щоб уникнути втоми від надмірних тренувань, не збільшуйте інтенсивність вправ більш ніж на десять відсотків на день.
Включіть вправи на розтяжку до і після тренування і дозвольте собі дні, коли ви тренуєтеся на всі сто відсотків, і щадні дні, щоб організм зміг відпочити.

РОСТОК ЖИТТЯ