Як боротися з дитячою агресією

Детская агрессия Корисна інформація

У деяких дітей проявляється неадекватна і навіть агресивна поведінка. Вони часто ламають іграшки, нервують, кричать, вередують, різними способами борються зі своїми батьками, наприклад, штовхають, щипають. Часом це відбувається абсолютно без видимих на те причин.
Вороже налаштовані діти являють собою загрозу, адже не завжди можна передбачити їх дії, а часом вони і зовсім непередбачувані. Іноді причиною такої поведінки в тій чи іншій мірі є самі батьки, але не завжди. Для успішного вирішення проблеми варто вникнути в суть, з’ясувати першопричину.

Причина агресивної поведінки


Першопричинами агресивної поведінки є глибокі переживання дітей. Деяким дітям доводиться пережити непрості життєві ситуації, в яких вони відчували почуття злоби, ненависті, роздратування і приниження. Насправді ж приводів для такої поведінки може бути безліч. Наприклад, подібні агресивні вчинки можу бути наслідками категоричних заборон, жодним чином не пояснених дитині. Варто пам’ятати, що для заборони чого-небудь дитині, варто пояснювати дитині, чому цього не можна зробити. Пояснювати це варто спокійно, тільки так заборона не понесе негативних наслідків в психіки дитини.

Через недосвідченість дитина не здатний позбутися від негативних емоцій, отриманих в результаті таких категоричних заборон, тому він починає їх потроху накопичувати, а після – випускати при будь-якому подвернувшемся випадку. Виявляється дитяча агресія по-різному. Якщо лайка, вживання нецензурних слів батьки тут же помічають і припиняють, то інші прояви агресії, як, наприклад, псування предметів, жорстоке поводження з тваринами, іноді залишаються невиявленими, а тому і безкарними.

Другою причиною появи такої поведінки можна знову ж назвати заборону, але заборона, абсолютно несподіваний. Часто батьки через безмежної любові і турботи балують своїх дітей, надаючи все, чого ті тільки можуть побажати. Однак рано чи пізно настає момент, коли дорослий змушений відмовити. Зрештою дитина, яка не звикла отримувати відмов, починає таким чином вередувати, адже це єдиний видимий спосіб протистояння заборонам.

Третьою причиною можна назвати нерозуміння причин вчинків батьків. Часом дорослі не пояснюють причин своєї поведінки дітям, через що ті здатні пояснити для себе чужу поведінку неправильно, а в результаті-затаїти злість і почати вести себе непередбачувано і неадекватно.

Способи протистояння агресії


Не варто розглядати такі дії дитини як загрозу і напад. Це лише його реакція на те, що відбувається, він не намагається комусь нашкодити. Аналогічні грубі дії батьків у відповідь на поведінку їх чада в свою чергу тільки загострять ситуацію, що склалася і вкрай зіпсують відносини поколінь. Не варто забувати про існування мирних рішень конфлікту.

Неправильно буде обмежувати права дитини, більш того, час від часу йому необхідно видавати емоції, ставитися до цього потрібно адекватно. Реагувати на це варто доброзичливо і спокійно. Варто з’ясувати причини хвилювання дитини, прояснити ситуацію в цілому, що дасть дитині відчуття взаєморозуміння і підтримки. Перераховані дії приведуть до куди кращого результату, ніж читання нотацій.

Ефективною в проблемі випускання емоцій стане спортивна діяльність. Фізкультура дозволяє оптимальним чином вивести негативні емоції і роздобути замість них позитивні. Крім того, різноманітні фізичні вправи навчать дитину самоконтролю, що, безумовно, стане в нагоді будь-якій людині в подальшому.

Не потрібно лякатися виявленої у дитини агресії, адже це лише показник наявності нерозуміння. Виявлення і позбавлення від проблеми швидко поверне любов і спокій в сім’ю.

РОСТОК ЖИТТЯ