Кожен день ми споживаємо безліч продуктів, що містять в собі часом велика кількість цукру, і навіть не помічаємо цього. Хтось намагається утриматися від цукру, щоб схуднути, хтось заїдає їм всі свої незліченні проблеми. Але як же насправді впливає на нас цукор?
Норми вживання
Як відомо, все небезпечно, якщо не знати міри. Особливо гостро це зачіпає цукор. У крові людини повинно бути 75 міліграмів на літр. Щоб досягти цього, в добу необхідно 50 грамів. Стільки міститься в 5 чайних ложках.
Але не думайте, що все так просто, адже майже в кожному продукті, який ви їсте на сніданок, обід і вечерю є цукор. У Гарвардській школі громадського здоров’я провели дослідження, в ході якого було пораховано кількість цукру, що з’їдається щодня американцями. 70% щодня з’їдають по 22 чайних ложки цукру. Не думайте, що ви багато в чому відстали від них.
Цукор в організмі
Цукор, що вживається нами в звичайному житті, насправді називається сахарозою. Його отримують з буряка або очерету. Вона є вуглеводом, і як всі йому подібні, починає розщеплюватися в роті — на глюкозу і сахарозу. Вони вже і вбираються в кров в кишечнику. Глюкоза перетворюється на глікоген, який служить запасом поживних речовин, а сахароза впливає на інсулін.
Якщо цукру стає занадто багато, то, по-перше, починає накопичуватися жир, а по-друге, потрібно більше інсуліну. Його виробляє підшлункова залоза. Через це в свою чергу страждає вона. При регулярному перенавантаженні вона перестає адекватно виробляти інсулін. Так і з’являється діабет.
Шкода цукру
Цукор, спожитий у великих кількостях, викликає серцево-судинні захворювання, діабет, призводить до ожиріння і декількох хронічних захворювань. При цьому вага, вік, стать ніяк не впливають на відсоток захворюваності. Якщо ваші щоденні фізичні тренування тривають більше 1,5 годин, тільки тоді можна говорити про відхилення від норм вживання.
Крім того, з солодким варто бути обережніше, тому що він викликає залежність. Відмовлятися від нього потрібно поступово, інакше ризик зірватися буде великий. Біла отрута у великих кількостях не тільки не рятує від депресій, але і сприяє їм.
У цукрозамінниках теж немає нічого корисного, скоріше навпаки. Мозок отримує сигнал, що в організм надійшла доза цукру. Але на ділі цього не сталося. Відбувається збій обміну речовин. Крім того вони абсолютно також призводять до діабету, ожиріння та інших «солодких» хворобах.
Користь цукру
Повна його відсутність в організмі призводить до загального слабшання організму, підвищення ймовірності поява тромбів, сприяє поліпшенню роботи мозку. Цукор сприяють роботі печінки. Найкорисніший вид-натуральний цукор, не цукрозамінники. У нормальних кількостях цукор допомагає виробленню ендорфінів, поліпшенню апетиту, так що вважати його виключно ворогом не можна.
Загальні рекомендації
Перечитайте етикетки на продуктах, які ви найбільше вживаєте. Перегляньте свій раціон, знизивши вживання цукру до мінімуму. Цукор в чистому вигляді краще і зовсім виключити. Краще їсти його з ранку і в натуральному вигляді: фрукти, ягоди, мед. Намагайтеся запивати солодке несолодким напоєм.
Часто реклама жорстоко обманює нас, виставляючи дуже солодкий продукт корисним, показує, ніби він є частиною здорового харчування. Це рідко буває так, завжди потрібно читати склад і вже по ньому дивитися, чи корисний продукт. Цікавий факт: водорості зменшують тягу до солодкого. Вони так само як і цукор, сприяють виробленню серотоніну.
Цукор-складний продукт. Якщо вживати його з розумом, ви будете здорові!