Вроджені вади розвитку

Врождённые пороки развития Корисна інформація

Найгрізніше ускладнення вагітності-це вроджені вади розвитку (ВВР), стоїть на одному з перших місць по інвалідності дітей і летальності. Коли в сім’ї народжується дитина з вадами розвитку, для сім’ї це дуже страшно. Воно просто приголомшує її.
Статистика не оптимістична: скорочується дитяча смертність, але зростає кількість дітей з вадами і аномаліями в розвитку. І це у всіх країнах світу, не в одній! У країнах СНД цей показник перевищує показник Європі в два рази.
До ВВР відносяться пороки розвитку нервової системи: акроцефалія (немає очниць), артрогрипоноз (зведення суглобів), пороки серцево судинної системи (пороки серця), аномалії розвитку кінцівок – ектромелія (повна або часткова відсутність), щелепно-лицьові деформації – мікрогнатія і т.п. аномалії.

Причини, що призводять до вроджених вад розвитку


Причинами можуть бути відхилення в генетиці батьків,алкоголь, куріння, наркоманія, інфекційні заоблювання,отруєння токсичними речовинами,механічні пошкодження плоду, пухлини матки,прийом лекартсвенних стредств.

Також однією з причин, що провокують ВВР, служить нестача вітаміну В9. Доза вітамінів, в тому числі і В9 для вагітних жінок повинна бути збільшена в 1,5 рази. Це дуже сильно впливає на здоров’я дитини в утробі, і народженого. На думку педіатрів, ясно, що не тільки ВВР, але і більш відомі хвороби: анемія, рахіт і т.п. пов’язані з нестачею вітамінів і мінералів в період вагітності. Деякі відхилення в здоров’ї виникають вже через час, в дитячому саду або школі. Ці захворювання, як правило, мають ендокринну природу: цукровий діабет, ожиріння.

Дуже важливо знати, щось, як поводиться майбутня мама, і як вона харчується, дуже сильно впливають на здоров’я дитини. А нестача мінералів і вітамінів в їжі може привести до розумової або фізичної затримки розвитку. Іноді через нестачу цих важливих речовин діти народжуються з маленькою вагою або мають аномалії розвитку.

Наскільки важливий вітамін B9?


Вітамін В9 (фолієва кислота ) грає одну з головних ролей в попередженні аномалій розвитку дитини. Він дуже важлива для росту і розвитку клітин, органів і систем дитини, а також для правильного кровотворення. Фолієва кислота допомагає доходити весь термін вагітності благополучно. Завдяки цьому вітаміну дитина росте і формується, і це вкрай важливо, особливо на ранніх етапах вагітності. Нестача вітаміну В9 призводить до ВВР, зокрема: мікроцефалія, гідроцефалія, розщеплення нервової трубки. Щоб запобігти ВВР, потрібно щодня в період вагітності і за кілька місяців до неї, споживати близько 800 мкг. фолієвої кислоти. В даний час дуже поширена пропаганда здорової вагітності, з прийомом В9. Деякі країни, такі як Туреччина і Бразилія, вже почали просвітницькі роботи по правильному образу жінки, що знаходиться в цікавому положенні, з компенсацією до 70% від ціни фолієвої кислоти.

Вважається, що, якщо жінка харчується правильно в період вагітності, їй не потрібні додаткові вітамінні комплекси. Але європейські колеги не зовсім згодні з такою думкою, так як в результаті проведених ними досліджень було виявлено, що навіть при самому хорошому і збалансованому харчуванні, 30% жінок відчувають нестачу у вітамінах і мікроелементах.
Ряд інших дослідників провели інші дослідження, в ході яких стало ясно, що жінки споживають надмірну кількість калорій. Ця кількість в кілька разів перевищує необхідну. Але при всьому при цьому такий раціон не здатний забезпечити організм вагітної потрібною кількістю вітамінів і мікроелементів.

Через це лікарі завжди прописують вагітним пацієнткам вітамінно-мінеральні комплекси які оптимальні за вмістом вітамінів і мінералів, потрібних вагітній жінці. Вченими були проведені дослідження, в яких виявилося, що такі комплекси на 47% скорочує ризик розвитку патологій нервової системи.
До того ж служить хорошою профілактикою для попередження анемій і пологів раніше терміну.

Звичайно ж, всі вітамінні комплекси мають деякі протипоказання і побічні дії, і цей не виняток. Перш ніж почати прийом обов’язково порадьтеся з вашим лікарем.

І пам’ятайте, використання вітамінів, це непросто примха лікарів, це необхідність для жінок, які чекають дитину.

РОСТОК ЖИТТЯ