Шкіра малюка

Кожа малыша Корисна інформація

Мати не менше малюка страждає від того, що її дитина відчуває біль і плаче так, що душа розривається. А причина-запалена шкіра на попці. Шкіра немовляти чутлива, і таке може статися раптово. Причини тут різні, як і розміри запалених ділянок.


Шкіра малюка види запалень

  • Легке почервоніння. Причина – занадто довге лежання в мокрих пелюшках. Поганий доступ повітря сприяє розм’якшенню шкіри, яка стає чутливою до подразнення. Вплив сечі на шкіру теплому середовищі сприяє запальному процесу.
  • Червона попка, пелюшковий дерматит-вологі пелюшки, роздратування від випорожнень і бактерії. Тепер на шкірі вже з’явилися тріщини, і вона запалилася по-справжньому. При цьому шкіра може бути на вигляд дуже сухою, мокрою або розм’якшеною.
  • Сильна почервоніння з білими бульбашками або нальотом. У 75% випадків до подразнення шкіри додаються дріжджові грибки, адже шкіра в такому стані дуже чутлива до збудників хвороб. Грибки підстерігають майже всюди. Як правило, дитина отримує їх через слину, далі вони надходять в кишечник і виділяються зі стільцем.

Носієм грибків може бути і мати, навіть не підозрюючи про це, захисні сили її організму самі справляються з грибками. Але якщо вона, наприклад, облизує соску дитини і засовує її після цього йому в рот, дитина заражається. Будьте обережні: грибкова інфекція від попки дитини може швидко перейти на інші ділянки шкіри, особливо на складки на шиї, пахви, на шкіру між пальцями рук і ніг.

Інші причини запалення: захисні сили дитини ослаблені (застуда, прорізування зубів) або він не переносить продукти, що містять кислоту, наприклад яблука, цитрусові, полуницю, томати. Це має місце і в разі грудного вигодовування, коли мати вживає в їжу такі фрукти.

Підмивати сідниці тільки теплою водичкою (мило дратує і сушить шкіру). Добре промокнути рушником все складочки на шкірі, не розтираючи її. Залишки калу видалити м’якою серветкою з дитячим маслом. Після очищення деякий час не сповивати, забезпечивши доступ повітря до запаленого місця. Дати дитині полежати з голими ніжками, температура в приміщенні не нижче 22 градусів, а старші діти можуть побігати трохи без трусиків.

М’яка допомога від болю

  • При легкому почервонінні: часте сповивання і легке змазування дитячим кремом або спеціальною маззю швидко повертають шкірі її звичайний рожевий колір.
  • При сильному почервонінні: змащувати шкіру дитячим кремом з додаванням окису цинку (або окису титану). Це дає охолоджуючий ефект, знімає запальний процес і відштовхує вологу. Добре впливають на шкіру екстракти календули, гамамеліс або риб’ячий жир, що входять до складу мазі. Якщо через 1-2 дні не настає істотного поліпшення, обов’язково зверніться до лікаря.
  • Запалення з бульбашками на шкірі: негайно нанесіть на шкіру цинкову мазь. Крім цього рекомендується щодня робити ванночки з відваром кори дуба. Це сприяє стягуванню шкіри, що перешкоджає подальшому проникненню грибків. Зменшується відчуття печіння і свербіння. Пом’якшувальну дію надають також екстракт ромашки або відвар висівок, додані в воду для купання. Якщо протягом дня поліпшення не настає, слід показати дитину лікарю. Він вирішить, що швидше залікує маленькі сідниці – спеціальний лікувальний склад, протигрибковий засіб або вбиває бактерії розчин.

Які пелюшки?


Одноразові штанці або бавовняні стираються пелюшки – кожна мати вирішує це питання сама. Головне-вибрати те, що дитина переносить краще. При пранні пелюшки слід ретельно полоскати-залишки порошку подразнюють шкіру. Якщо одноразові трусики викликали попрілість то в подальшому користуватися ними не рекомендується.

Як часто сповивати?


Як правило, 6-7 разів протягом доби, тобто і вночі. Якщо шкіра почервоніла – 8-10 разів. Якомога частіше перевіряйте, сухий чи дитина, не тримайте його у вологих пелюшках.

РОСТОК ЖИТТЯ