Розсіяний склероз – важке захворювання нервової системи, що вражає оболонку клітин спинного і головного мозку. Хоча під терміном склероз прийнято вважати вікове порушення пам’яті. В даному випадку, слово склероз позначає – рубець, шрам, а розсіяний – значить численний.
Захворювання розвивається на тлі порушень в імунній системі, коли її клітини відповідальні за вироблення антитіл до різних захворювань, звертають всю свою агресію проти своїх же нервових клітин. Під таким негативним напором, руйнується мієлін – жирова оболонка нервових волокон мозку. Здорові тканини руйнуються, і на їх місці утворюються порочні рубці з сполучної тканини. В результаті порушується провідність нервових імпульсів, що виражається в серйозних порушеннях.
У більшості випадків розсіяний склероз виникає у людей молодого віку, відомі випадки постановки такого діагнозу навіть маленьким дітям.
Розсіяний склероз симптоми та причини
Назвати точну причину виникнення цього захворювання вчені досі не можуть. Встановлено, що патологічні ділянки найчастіше локалізуються в великих півкулях на білій речовині головного мозку, в області мозочка, і в спинному мозку.
Симптоми захворювання залежать від розмірів ураження і їх локалізації, частіше вони проявляються
- хронічною втомою, швидкою втратою працездатності. Особливо це стає помітно в другій половині дня, при цьому чітко проявляються ознаки астенії (зниження м’язового тонусу), розсіяність уваги, неможливість зосередиться і засвоїти будь-яку нову інформацію.
- З’являється чутливість до підвищення температури навколишнього середовища. Відвідування лазні, сауни або просто прийом гарячої ванни може різко погіршити загальне самопочуття.
- Як ознака запалення провідних шляхів центральної нервової системи часто виникають спазми в певних групах м’язів.
- Часті запаморочення без видимої причини. Напади запаморочення можуть бути настільки сильними, що людина не може зробити ні кроку тривалий час.
- Локалізація патологічних процесів в області зорових нервів, викликає серйозні порушення зору. Людині здається, що навколишні фарби втратили яскравість, а іноді пропадає повністю сприйняття кольору. Може так само зникнути чіткість контурів, хворий бачить тільки розмиті неясні обриси.
- Порушується координація рухів, з’являється неяскраво виражений тремор рук. Стає неможливо виконувати деякі маніпуляції (шиття, стрижка нігтів, малювання), змінюється почерк.
- Змінюється хода.
- Значно знижується інтелект. Хворий не тільки не в змозі сприйняти нову інформацію, а й забуває колишні навички і знання.
- Подальший прогрес хвороби призводить до атрофії сигналів на сечовипускання і дефекацію, і повну деградацію особистості.
Розсіяний склероз традиційні методи лікування
На сьогоднішній день традиційна медицина визнає своє безсилля в лікування розсіяного склерозу. Вважається, що хвороба невиліковна. Ті ураження, які відбулися в нервових тканинах мозку, руйнування до яких вони привели, неможливо відновити за допомогою медикаментів.
Лікарі підбирають індивідуальних схеми лікування, спрямовані на зниження симптомів і зниження ризику повторного загострення хвороби.
Головним чином призначаються імуномодулятори, і інші препарати відновлюють роботу імунної системи.
Розвиток нетрадиційних методів лікування дало хворим надію на відновлення втрачених навичок, і поліпшення загального стану.
Іпотерапія та інші методи нетрадиційної терапії
Позитивної динаміки в лікуванні можна домогтися якщо поряд з медикаментозним лікуванням призначається : –
- Гірудотерапія. Речовини, що впорскуються п’явками при укусі, стимулюють прохідність сигналів по нервових волокнах. Сприяють розсмоктуванню рубцевої тканини, і зниження вироблення агресивних антитіл. Кілька сеансів гірудотерапії відновлюють чіткість зору, і частково колірні рецептори.
- Рефлексотерапія. Так само добре впливає на нервову систему, набагато ефективніше знімається період загострення хвороби. Зникають напади запаморочення, руху стають більш спокійними.
- Дельфінотерапія сприяє загальному зміцненню організму, стабілізації розумової діяльності, виробляє загальний заспокійливий ефект, знімає спазм м’язів.
- Іпотерапія. Офіційно визнано, що регулярні заняття іпотерапією дають найбільш обнадійливі результати. Поїздка на коні замінює дію відразу декількох способів лікування. Рухи кінських м’язів замінюють масаж і пресотерапію (лікування теплом). Спілкування з конем діє заспокійливо на психічний стан, одночасно стимулюючи роботу нервової системи, відновлюючи провідність імпульсів, і знижуючи утворення антитіл.
У хворого зміцнюються м’язи, нормалізується їх тонус, зникають напади спазмів. Загальний стан людини поліпшується вже до кінця першого місяця занять.
Але досягнення таких результатів можливо тільки при зверненні в професійний центр. Де заняття проводять фахівці під наглядом лікарів.