Про що говорить дитячий малюнок

Детский рисунок Корисна інформація

Якщо уважно подивитися на малюнок будь-якої дитини, можливо, розгледіти абсолютно все, що відбувається в його душі. Навіть те, що він ніколи нікому не скаже, при будь-яких відносинах.

Дитина деякий час проводить над альбомом з олівцями і фломастерами в руках – малюнок повністю готовий. У цій дитячій картині ховається безліч страхів і образ, характерні риси і стан на даний момент. Якщо її розглянути, то можна зрозуміти багато речей.
Характерні якості і риси в різних вікових проміжках
Малювання для дітей не є мистецтвом, для них це самовираження. У віці від року до трьох років малюнки не мають ніякого сенсу, малюк тільки починає вчитися вимальовувати певні фігури. У чотири роки малюнки набувають значущості, на них починають з’являтися люди. Найчастіше це сам дитина або коло близьких йому людей.

Переходити до аналізу малюнку можна з п’ятирічного віку. Люди на малюнках, вже зображуються з виділенням частин тіла. Так само, починають з’являтися предмети навколо людини. У сім років, людина на малюнках виглядає максимально реалістично, не забуто нічого, Він одягнений і з правильними рисами обличчя. Все це підтверджує правильний розвиток малюка.

Будова картинки


Можна попросити малюка зобразити на папері його домочадців. Але так, щоб кожен з них був чимось зайнятий. Потрібно надати дитині великий вибір в олівцях, ручках і фарбах. Не обмежуйте його одним аркушем паперу, краще відразу дати цілий альбом. Не потрібно стояти над дитиною, просити його поквапитися або обговорювати вголос його картину. А ось коли він завершить зображення портрета сім’ї, можна задати кілька питань: хто саме зображений на малюнку і чим вони всі займаються.

Для того щоб найбільш правильно зрозуміти всю картинку, потрібно податися волі своїх відчуттів і почуттів. Які емоції виникають при погляді на цю творчість? Для того щоб найбільш точно пояснити опис малюнка, застосовуйте визначення: «білий» – «чорний», «тихий» – «небезпечний», «ворожий» – «доброзичливий». Наприклад, сумний-це коли, вся сім’я зображена в різних місцях і на їхніх обличчях присутній вираз смутку.

У разі якщо вам самим складно провести аналіз, можна знайти батьків інших дітей, щоб обмінюватися з ними враженнями і малюнками. Всі ті фрази, якими можна описати це творіння, мають пряме відношення до того, як в даний момент часу відчуває себе малюк.

У тому випадку якщо негативних оцінок дуже велика кількість, можна зрозуміти те, що дитина знаходиться в неправильному психологічному стані. Але не потрібно піднімати паніку через одного малюнка. Так як, малюк може бути просто ображений або ображений.
Чи всі члени сім’ї зображені на малюнку? Може когось не вистачає або є хтось зайвий? Зазвичай найбільшим на зображенні дитина малює найдорожчого для нього людини. А себе поруч з ним. Далі всіх зображується самий нелюбимий родич.

Не варто забувати про те, що діти живуть в теперішньому часі, і всіх їх переживання відбуваються саме через те, що відбувається зараз в їхньому житті. Наприклад, дитина може взагалі не включити в малюнок свого тата, так як він зухвалий з ним і приділяє дуже мало уваги. Молодших братів і сестер теж може не бути на малюнку, тому що дитини зачіпання рясне увагу до них його мами. Якщо малюк вносить такі зміни до складу своєї сім’ї, то дорослим варто давати йому більше своєї любові і ласки.

Моменти, на які варто звернути увагу


Якщо вся сім’я захоплена яким – небудь єдиним процесом діяльності-символ комфорту в будинку.

Малюк зобразив себе окремо від усіх-знак про власну обділеність. Близькі розділені один від одного рисами – ймовірна ознака проблеми у взаєминах.

Якщо молодший брат або сестра зображені набагато більше автора малюнка – вони отримують від усіх членів сім’ї набагато більше уваги.

Якщо на малюнку немає самої дитини – він вважає себе непотрібним.

Особливості письма


Багато виправлень-головний критерій високої тривожності.

Малюнок складається з безлічі дрібних штрихів і не має чітких ліній – ознака побоювання.

Колірна гамма-дзеркало душі.

Як правило, в своїх малюнках діти застосовують п’ять або шість кольорів. Найбільш велика гамма розкриває натуру сприйнятливу, рясну почуттями. Найбільш скромна свідчить про несприятливі почуття в цей період.

Синій колір-концентрованість на внутрішніх проблемах, необхідність в спокої.

Зелений колір-спокій, самостійність, завзятість.

Червоний колір-химерність, ворожість, емоційність.

Жовтий колір-цікавість, оптимістичність.

Фіолетовий колір-творча фантазія, проникливість.

Коричневий колір-дискомфорт, найчастіше-негативні почуття.

Чорний колір-пригніченість.

Сірий колір-байдужість, байдужість.

РОСТОК ЖИТТЯ