Порушення центральної нервової системи

центральная нервная система Корисна інформація

Нервова система пов’язує всі системи і органи в людському організмі. Вона управляє всіма процесами життєдіяльності: рухом,харчуванням, розмноженням, розвитком. А також вона надає зв’язок з навколишнім середовищем.
Нервова система розділяється на центральну і периферичну. Центральна НС становить головний мозок і спинний мозок. Периферична НС розташовується поза черепа, хребетного каналу і утворює нервові сплетення, вузли, закінчення. Вона пов’язує ЦНС з різними частинами тіла.

Нервові клітини називаються нейронами. Вони об’єднуються в ланцюги, утворюючи соматичну і вегетативну нервову систему. Соматична управляє координацією тіла, сприйняттям інформації, іннервує шкіру. Вегетативний відділ відповідає за функціонування внутрішніх процесів і органів без свідомості людини.

Нервова система здатна перебудовуватися в залежності від мінливих потреб людини. Якщо пошкоджується один з її ділянок, це властивість дуже актуально для життєдіяльності людей. Ця система управляє функціональністю всіх органів, тому її захворювання викликають ураження їх здоров’я.

Причини і види захворювань нервової системи


Хвороби нервової системи відбуваються через наступних проблем:

хвороби судин;
черепно-мозкові травми;
арбовіруси;
хвороба Альцгеймера, хорея;
бактерія;
незбалансований раціон;
ендокринні та серцеві недуги;
побічні ефекти від деяких препаратів, спирту, отрут.
Існують наступні види хвороб:

Судинний. Інсульт, судинна недостатність. Відбуваються вони через гіпертонічну хворобу, атеросклероз. Виявляються такими симптомами, як блювота, погіршення рухливості.Іноді призводять до інвалідності, летального результату.

Спадкові захворювання. Це геномні і хромосомні недуги. До геномних відносяться ураження нервово-м’язової системи. До хромосомних відноситься синдром Дауна. Ці захворювання викликають низький інтелект, інфантильність, проблеми з координацією.

Інфекційний. Виникають від проникнення вірусів, грибків, бактерій. Малярія, кір і т.п. симптоми нейроінфекцій – засмучене свідомість, головний біль.

Травматичні викликаються травмами в мозку. Наприклад, струс мозку, перелом в хребті. Їх супроводжують болі в голові, погіршення чутливості, розлади в пам’яті, свідомості.

Хронічно прогресуючі. Хвороба Паркінсона, міастенія, розсіяний склероз. Головні винуватці даних захворювань-особливості будови нервової системи. Симптоми-погана пам’ять, неуважність, погіршення координації рухів.

Шляхи лікування захворювань нервової системи


Для лікування цих хвороб виділяють три види терапії: симптоматична, етіологічна, патогенетична терапія.

Етіологічну терапію використовують для ліквідації причини хвороби. Найчастіше, її застосовують для лікування інфекцій, нейроінфекцій, усуваючи шкідливі впливи мікроорганізмів.

Патогенетична сконцентрована на механізмі розвитку недуги і займається блокуванням патологій і ускладнень, виробленням захисних сил організму.

Симптоматична терапія застосовується для усунення симптомів хвороби. Вона широко поширена і вважається основним способом лікування. Часто така терапія лише створює видимість поліпшення, так як не впливає на причину і механізм недуги. І все ж є симптоматичні засоби, які впливають і на механізми виникнення хвороб. Наприклад, такий препарат, як Цитрамон. Його призначають для зняття головних болів. Крім усунення симптому, він надає і патогенетичний вплив. Адже він стабілізує тонус мозкових судин за допомогою міститься в ньому кофеїну. А спазми судин є частими причинами болю.

Всі лікарські препарати, що застосовуються для лікування хвороб в області невропатології, може призначати тільки лікар. Підбираються вони в залежності від безлічі факторів. Ці ліки поділяються на наступні групи:

хіміотерапевтичні (антибіотики, сульфаніламіди – – пеніцилін, тетрациклін, етазол, левоміцетин;
дегідратуючі засоби-лазикс, діакарб, гліцерин, фуросемід;
психотропні-аміназин, тизерцин, трава пустирника, стимулятори нервової системи;
для поліпшення провідності нервових імпульсів-дибазол, галантамін.
для поліпшення обмінних процесів-амінокислоти: глютамінова кислота, Церебролізин.
А також існують такі методи лікування, як фізіотерапія, іпотерапія, лікувальний масаж і фізкультура, психотерапія, голкотерапія, Ортопедія.

РОСТОК ЖИТТЯ