Остеохондроз

Остеохондроз Корисна інформація

Остеохондроз – словосполучення слів» остео «(кістка в грецькій мові )і» хондрос ” (хрящ), але зазвичай під словом остеохондроз мають на увазі проблеми саме з хрящової тканиною хребта, а не з будь-якими хрящами. Остеохондроз порушує будову і функції дисків хребта, які роблять хребет гнучким і рухомим. Якщо захворювання не лікувати, порушується також будова самих хребців.

Причина

Хвороба може виникнути як в результаті екзогенних (зовнішніх) так і ендогенних (внутрішніх) впливів. Якщо до основних факторів еногенного впливу, що призводить до остеохондрозу, називають проблеми з внутрішньоутробним розвитком, спадковість і вікові порушення, то головною екзогенної причиною є нерівномірне навантаження на хребет, що призводить до порушення хрящів в місцях, схильних до зайвого навантаження.

Крім того, пошкодження хребта іншої природи також можуть стати причиною виникнення остеохондрозу. Різні варіанти сутулості та інші види викривлень, постійне перебування в незручних позах і підняття важких вантажів — все це причини, через які може розвинутися остеохондроз.

Розвиток остеохондрозу може виникнути не тільки у тих, хто має неправильну поставу або веде сидячий спосіб життя, але також у фізично активних людей, наприклад, спортсмени і вантажники схильні до цього захворювання. Остеохондроз також може виникнути через порушення в обміні речовин, зазвичай має міцний зв’язок з кальцієм і фосфором, а також нестачею вітамінів мікроелементів.

Що відбувається?

Коли людина піднімає важкий вантаж, робить стрибки або падає, а також при різних навантаженнях статичного характеру в міжхребцевих дисках утворюються мікро травми. З плином часу диски, схильні до таких порушень, втрачають свою еластичність, стають більш щільними, що веде до зменшення відстані між окремими хребцями.

При цьому нервові закінчення піддаються затисненню, що є причиною виникнення болю. При цьому в місцях, де нервові закінчення виявилися затиснуті, починається утворення набряку, що погіршує ситуацію. При цьому сам стан міжхребцевого диска продовжує погіршуватися, що позначається на гнучкості хребта.

Чим це проявляється?

Найбільш значущим проявом остеохондрозу є больові відчуття. Від локалізації пошкодження дисків залежить місце, де відчувається біль. Біль може бути в шиї, плечі, руці, спині або грудній клітці. У деяких випадках може здатися, що болить серце, а насправді причиною болю є затиснутий нерв. Крім болю відбуваються явища перенапруги і оніміння м’язів. У тому випадку, якщо виявилися затиснуті судини, що постачають кров до мозку, можливі прояви у вигляді головного болю, запаморочення, шуму у вухах і очах, а також явища нудоти, блювоти і непритомності.

Діагноз

Виявивши такі симптому слід звертатися до неврологів або травматологів. Спеціаліст огляне хребетний стовп і перевірить мозковий кровообіг. У разі потреби буде призначено проходження рентгенівського огляду або томографії.

Лікування

Швидко вилікувати розглянуту хворобу неможливо, оскільки його лікування є тривалим процесом, що вимагає вольових зусиль і тимчасових витрат. Остеохондроз лікують за допомогою лікарських препаратів, масажу, витягнення, голкотерапії і з використанням гімнастичних практик. Також є способи лікування в нетрадиційній медицині, де для цього використовуються банки і бджолина отрута. У разі, якщо остеохондроз дійшов до стадії утворення гриж, потрібно операції з їх видалення.

Профілактика

З метою профілактики остеохондрозу і такої хвороби, як радикуліт, потрібно намагатися дотримуватися такі рекомендації:

  1. Слід вчасно проводити процедури щодо виправлення порушеної постави, особливо в початковому шкільному віці.
  2. Також варто проводити фізичні вправи, які допоможуть у створенні м’язового корсету. М’язова маса допоможе тримати поставу в порядку завжди.
  3. Слід правильно харчуватися, особливу увагу при цьому приділяти продуктам, які містять багато кальцію і магнію, таким як різні види горіхів, бобів, насіння, молоко та інше. Також не слід допускати утворення зайвої ваги.
  4. Необхідно розподіляти навантаження на хребет якомога більш рівномірно, особливо якщо мова йде про транспортування важких вантажів. Корисною для хребта виявиться Заміна сумки на рюкзак. Також слід намагатися підводити основне навантаження при підйому вантажу на ноги, а не на хребет. Цією технікою користуються штангісти.
РОСТОК ЖИТТЯ