Неврози

Неврозы Корисна інформація

Неврози в сучасному спосібі життя не щадить людину. Недосипання, міська тіснота, важка розумова робота і пересичення інформацією – неприродний і шкідливий режим веде до неврозів, а там і клінічної депресії. Людина виснажується, знижується працездатність, воля, з’являється погіршення пам’яті, знижується настрій.

Неврози причини

Невроз відноситься до розладу центральної нервової системи. Причиною може бути психічна травма, стреси. Має вплив і спадковість, і середовище життя. Але головною ознакою, який відрізняє невроз, є внутрішньоособистісний неусвідомлюваний конфлікт.

Варто зауважити, що від типу особистості це теж залежить. У людей з сангвінічним або флегматичним типом темпераменту неврози бувають набагато рідше, ніж у холериків і тим більше меланхоліків.

Невроз визначається як стан тривоги, депресії і т.д. у здорового фізично і психічно людини. Два головних симптому неврозу-тривога і депресія. Для діагностики неврозу слід виключити психоз: психоз-стан душевнохворої людини, а невроз відноситься до людей без особистісних розладів і в основному нормальних.

Як відрізняють невроз від психозу? За відмінністю станів: психотики і люди з розладом особистості переживають виняткові в своїй крайності стану, тоді як невротики страждають від нав’язливих, надмірних, але всім знайомий відчуттів – туга, тривога і т.д. Невротик зберігає цілісність особистості, усвідомлює свій розлад і здатний впливати на нього самостійно, а також вийти з нього без лікарської допомоги.

Види неврозів

Серед неврозів розрізняють неврастенію, невротичну депресію, невроз нав’язливий станів.

  1. Неврастенія відрізняється підвищеною дратівливістю і нетерпимістю, швидкої стомлюваності і виснаженості.

Така людина гостро реагує на яскраве світло, гучні звуки, у нього розвивається астенічність і непереносимість емоційних і фізичних навантажень. Зазвичай неврастенія проходить сама, як тільки неврастеніку вдається добре відпочити. Неврастенія-сезонне явище: наприклад, їй страждають багато студентів під час сесії.

  1. Істеричний невроз характеризується підвищеною сугестивністю. Хворий вселяє себе безліч різних хвороб; його стан не обтяжує його, а, навпаки, він отримує задоволення від усвідомлення себе важко хворим.

Іноді проявляється у вигляді різні нападів, нападів задухи, публічних ридань, у важких рідкісних випадках зустрічаються паралічі кінцівки або навіть істерична сліпота, глухота.

  1. Невротична депресія-смуток, зниження активності, астенія. Людина в депресії багато спить, насилу прокидається, постійно розбитий і млявий.

Однак це не клінічна депресія, яка перетворює життя на пекло і часто веде до самогубства, а лише пригнічений стан, неприємний, але не критичний.

  1. Невроз нав’язливих станів нав’язливі думки, тривога, різні фобії, поганий настрій – болісно сприймаються хворим, але від яких він не може позбутися.

На відміну від інших видів неврозу, нав’язливі стани часто сильно затягуються. Від них позбудеться не так-то просто, але цілком можливо!

РОСТОК ЖИТТЯ