Нервово-артритичний діатез

Нервно-артритический диатез Корисна інформація

Нервово-артритичний діатез у дітей вимагає систематичного проведення реабілітаційних заходів, а при ацетонемічних кризах – відповідного лікування. Основними засобами реабілітації є раціональний режим виховання і дієта.
Дітей необхідно оберігати від психічних перенавантажень, лімітувати перегляд телепередач, в тому числі мультфільмів. Корисні часті прогулянки, заняття іпотерапією, фізкультура (без зайвого навантаження), ранкова зарядка, щадні водні процедури. Слід зауважити, що дитина з НАД вимагає лояльного режиму, для чого необхідний спокійний мікроклімат в сім’ї. Не слід заохочувати Раннє психічний розвиток, краще більше приділяти уваги формуванню фізичного здоров’я.

Нервово-артритичний діатез та дієта

Дієта є постійно діючим фактором, який дозволяє підтримувати на нормальному рівні концентрацію сечової кислоти в крові і сечі. У дієті повинні превалювати молочні продукти, овочі, фрукти, круп’яні страви (гречана, вівсяна, пшоняна, перлова каші), обов’язковим є обмеження м’яса, риби, птиці, бульйонів, жирів, цукру і кондитерських виробів.

Продукти, що включають пуринові підстави і кофеїн виключають з раціону дитини. До числа цих продуктів відносяться: телятина, печінка, мозок, язик, нирки, оселедця, сардини, паштет, шоколад, какао, кава. Забороняються дітям з НАД прянощі, ікра, торти з кремами. З урахуванням частого повідомлення уратурії і оксалурії не рекомендуються щавель і шпинат, зелений горошок.

Дітей з НАД не потрібно годувати насильно, в той же час не допускають великих інтервалів в прийомі їжі. На ніч зазвичай уникають прийому продуктів, що містять вуглеводи, які засвоюються довго (гречана або вівсяна каші, хліб грубого помелу, краще житній, Овочі, Картопля). При падінні апетиту корисно застосування гіркоти у вигляді неконцентрованих чаїв (золототисячник, полин) протягом пари тижнів.

Для зменшення збудливості призначають препарати кореня валеріани, трави пустирника, м’яти, меліси. При виражених проявах невротичного синдрому у старших дітей, крім того, призначають короткими курсами (в пару тижнів) препарати, що володіють транквілізуючою і протисудомну дію.

Дітям старше 10 років у важких випадках при вираженій гіперурикемії призначають урикодепресивні (алопуринол, оротова кислота) препарати.

Невідкладного лікування вимагає ацетонемічний криза. Бажано починати лікування при початкових його симптомах. Для цього дитині дають невеликими порціями солодкий чай, 5% розчин глюкози, Комбіновані розчини, що містять глюкозу, натрію хлорид, лужні мінеральні води, свіжоприготовані фруктові соки.

Годують дитину в цей час їжею, яка легко засвоюється (рідка манна каша, картопляне або овочеве пюре, нежирний кефір). Для виведення кетонових тіл з кишечника дитині ставлять очисну клізму. Доцільно використання гепатопротекторних засобів.

При виникненні ацетонемічного блювання лікування спрямовують на усунення ацидозу та дегідратації, прискорене виведення кетонових тіл.з цією метою проводять інфузійну терапію із застосуванням ксилату, реосорбілату, розчинів 5% глюкози та 0,9% натрію хлориду з додаванням аскорбінової кислоти, кокарбоксилази. При рН 7,2 і нижче показано введення 4% розчину натрію гідрокарбонату.

Після припинення блювоти показана щадна дієта з обмеженням перерахованих вище продуктів. Пару тижнів потрібно використовувати лужні мінеральні води, гепатопротекторні і ферментні препарати; вибір останніх залежить від даних копрограми.

Дітей з НАД, у яких часто повторюється ацетонемічний криза, виділяють в групу ризику розвитку цукрового діабету. Диспансерне спостереження за такими дітьми здійснюють педіатр і ендокринолог.

Прогноз при НАД у дітей є сприятливим за умови дотримання належного режиму виховання і дієти, особливо ретельним він повинен бути у 7-8 річної дитини.

При відсутності реабілітаційних заходів у дітей з цим відхиленням Конституції більш реальне, ніж серед дітей іншої популяції, розвиток неврозів, мігрені, жовчо – і сечокам’яної хвороби, подагри, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань травної системи, метаболічного синдрому, діабету.

РОСТОК ЖИТТЯ