Метод Фельденкрайза

Метод Фельденкрайза Корисна інформація

Метод Фельденкрайза-це рухова практика, спрямована на дослідження реакцій власного тіла, зняття автоматизму і підвищення осмисленості в процесі фізичної активності.
Робота за цим методом передбачає поглиблене розуміння використання людиною свого тіла, дослідження фізіологічних почуттів і відчуттів при здійсненні тих чи інших рухів.
Основний посил методу полягає в тому, що здійснюється рух має відчуватися не як робота м’язів, а як праця людського мозку. На заняттях люди нібито заново вчаться простим речам: ходити і сидіти, вставати і сідати. І одночасно з цим виявляють в своєму тілі нові ресурси і можливості.

Метод названий на честь його творця Мойше Пінхаса Фельденкрайза – фізика і спортсмена, людини з широким кругозором, великим життєвим досвідом, автором багатьох книг.

Види практик.


Існує два види практик:

  • Усвідомлення через рух-такі заняття проводяться ведучим для групи людей. Крім цього послідовники методу можуть займатися самостійно і без відвідування групових занять – наприклад, використовуючи відеоуроки.
  • Функціональна інтеграція – це індивідуальні сеанси з наставником. Вони проводяться на кушетці із застосуванням валиків або подушок, які допомагають підтримувати потрібне положення тіла.

Метод Фельденкрайза принципи і цілі застосування


Головний принцип методу полягає в необхідності зрозуміти і відчути власне тіло, його можливості і бажання. А також навчитися жити у взаєморозумінні зі своїм тілом і пересуватися в просторі відповідно до своєї природної Конституції. Суть в тому, що в процесі занять зміцнюється та чи інша м’яз тіла.

Замість цього з’являється і поступово поглиблюється розуміння того, як це тіло працює. Як результат розвиваються правильні рухові звички, гармонійна і узгоджена діяльність тіла людини.

Основні цілі, в яких застосовується :

  • Допомога дітям, які страждають дитячим, церебральним паралічем.
  • Реабілітація після отримання травм в результаті нещасних випадків або спортивних змагань.
  • Відновлення рухливості суглобів у осіб похилого віку.
  • Позбавлення від перенапруги і болю у людей, які проводять велику кількість часу за комп’ютером.
  • Підвищення майстерності в заняттях бойовими мистецтвами, танцями, деякими видами спорту або спортивної творчості.
  • Вирішення інших проблемних ситуацій зі здоров’ям. Наприклад, метод застосовується при порушеннях постави, скутості м’язів. А також і в більш серйозних випадках, пов’язаних із захворюваннями опорно-рухового апарату або нервової системи.

Звичайно, найсильніше результат застосування методу проявляється при порушенні в тілі рухових функцій. Але важливо розуміти, що даний сетод показаний не тільки людям, пов’язаним зі спортом або мають проблеми зі здоров’ям.

Будь-яка людина, що відвідує уроки , зможе навчитися більш ефективно витрачати енергію в повсякденних турботах. Після навчання люди відчувають небувалу легкість і грацію в рухах. Приходить розуміння того, як важливо не втратити зв’язок зі своїм тілом при сучасному темпі і стилі життя.

У різних країнах світу ставлення до даної методики відрізняється. В цілому, метод не можна однозначно віднести до медичної або масажної практиці. Іноді його визначають, як альтернативну медицину або своєрідну психотерапію, орієнтовану на тілесні відчуття.

РОСТОК ЖИТТЯ