Лікування та реабілітація ДЦП

Лечение и реабилитация ДЦП Корисна інформація

Дитячий церебральний параліч, це патологічні рухові порушення, що виникає як правило внаслідок родових травм або інфекції. Остаточно причину цього захворювання досі не з’ясували. Відомо тільки з певною точністю, що уражається головний мозок і нервова система. Так само спостерігаються порушення рухового апарату, можливі судоми, і серйозне відставання в розвитку мови. В одній лише Україні реабілітації потребують 3 з 1000 загальної кількості дітей.

Причини таких уражень може викликати вживання алкоголю або наркотиків до вагітності або під час неї. Можливим поштовхом для порушення розвитку можуть послужити ендокринні або соматичні захворювання матері (епілепсія, гіпертиреоз), або віковий ценз батьків (молодше 18 років або старше 40 років).

Симптоми ДЦП

Симптоми ДЦП видно з перших хвилин життя дитини, але визначити чи є ці прояви ураженням головного мозку або це просте відставання в розвитку можна тільки через кілька місяців спостереження за дитиною.

Поняття ДЦП має на увазі вроджене порушення роботи обох півкуль головного мозку через порушення внутрішньоутробного розвитку або родової травми. Для таких дітей характерно: –

  • Серйозна затримка в розвитку.
  • Повільне освоєння рухових навичок, таких як перевертання, повзання, перші кроки.
  • Патологічний тонус м’язів.
  • Вимушене прийняття незвичайних поз або перекошування на одну сторону.
  • Відсутність координації рухів.
  • ХОДА з приволакиванием ніг, або ходьба, переносячи основну вагу на носки.
  • Неконтрольоване слиновиділення.

· Тремор,

  • Неможливість виконувати дії, що вимагають точних рухів.

Лікування та реабілітація ДЦП

Лікування дитячого церебрального паралічу розроблялося багато років, випробувалися такі методи як:

  • Лікувальну фізкультуру,

· Масаж,

  • Фізіопроцедури,
  • Гімнастичні вправи в басейні,
  • Лікування препаратами, в яких міститься ботуліновий токсин,
  • Лазерну терапію.

Вчені визначили, що вплив коня дає неймовірні можливості для лікування цього захворювання.

Дія коня на хвору дитину

Особливість ДЦП полягає в тому, що це хвороба не прогресуюча в своєму розвитку, і майже не піддається лікуванню. Те ураження головного мозку, яке є на момент народження дитини, залишиться на все життя.

Але допомогти в реабілітації маленькій людині оволодіти новими навичками руху, мови, знизити гіпертонус м’язів, цілком стало можливим за допомогою чудових здібностей коня. Контакт з твариною під час занять дає сильне дію на кору головного мозку. Це дозволяє нервовій системі запам’ятовувати нові рухи, допомагати розслаблятися спазмованим м’язам. А головне, спілкуючись з конем, малюк не тільки розвиває мовні здібності, а й вчиться спілкуванню і турботі про тварин.

Звичайно, найважливішим є якості прямого контакту під час їзди. Рух коня передається вершнику, змушуючи його повторювати їх, триматися рівно під час руху. Обов’язковість правильної посадки на коні привчає м’язи розслаблятися, а руху координувати все краще з кожним разом.

Суть занять іпотерапією, полягає в тому, що б спочатку пасивно, а потім і самостійно привчити дитину координувати свої рухи, позбавлятися від звички завалюватися на один бік, врівноважити рухові рефлекси на здоровій і хворий сторонах. Все це можливо за рахунок того, що при русі коня на вершника впливає більше ста рухаються м’язів коня. Крім цього відбувається природний розігрів органів малого таза і м’язової тканини нижніх кінцівок, за рахунок більш високої температури тіла коня, що дуже важливо для лікування. Різноспрямовані дії вершника під час їзди привчають його тіло запам’ятовувати нові рухи і розслабляти скуті м’язи. А головне заняття не можуть набриднути дитині. Спілкування з живою істотою приносить кожен день нові емоції, на відміну від монотонних занять на тренажерах.

РОСТОК ЖИТТЯ