Лікування спастичного тетрапарезу

Лечении спастического тетрапареза Корисна інформація

Важке ураження центральної або периферичної нервової системи, яке є наслідком порушення в півкулях головного мозку, або шийного відділу спинного мозку називають спастичний тетрапарез. При цьому виникає неможливість нервових імпульсів передавати сигнали головного мозку, а периферичним відділам сприймати їх, що призводить до повної нерухомості рук і ніг, а іноді і тазових функцій. Звідси і назва цієї патології тетра-чотири, парез-слабкість.

Тетрапарез може бути вродженим, як один із проявів дитячого церебрального паралічу, так і набутим, як наслідок черепно-мозкових травм, або травми спинного мозку. Спастичні (гіпертонус м’язів) ознаки з’являються трохи пізніше початку хвороби, і заподіюють нестерпний біль. Так, наприклад, при важкій травмі шийного відділу хребта, якщо потерпілий зумів вижити, через кілька тижнів парез проявиться спастичними ознаками. Додатково до цих ознак можуть приєднуватися діафрагмальні порушення (гикавка, кашель, утруднений вдих).

Важка форма спастичного тетрапарезу, найчастіше виникає після важких затяжних пологів, коли дитина тривалий час перебував у збезводненої середовищі. У цьому випадку крім усього розвивається олігофренія, аж до ідіотії. Малюк відстає в розвитку, не може сам перевернутися, не тримає голівку, відсутній хапальний рефлекс.

В кінцевому підсумку, нерухомість кінцівок призводить до їх деформації з незворотними наслідками. У 90% випадків, спостерігається психічні та інтелектуальні відхилення.

Залежно від ступеня ураження розрізняють кілька форм тетрапарезу:

  1. Змішаний тетрапарез-виражається м’язовою недостатністю і гіпертонусом. Найчастіше ця форма є наслідком важких пологів.
  2. Центральний тетрапарез-виникає при ураженні обох півкуль головного мозку.
  3. Млявий тетрапарез-проявляється м’язовою слабкістю кінцівок, і відсутністю в них чутливості.
  4. Рефлекторний тетрапарез-виражається в наявністю патологічних рефлексів.

Стандартні методи лікування

Лікування цієї патології є дуже складним і копітким процесом, в той же час не терпить зволікання. Відзначено, що досягти будь-яких результатів можна в перші місяці після травми, якщо лікування не проводилося, в хребті відбуваються незворотні деформації.

До недавнього часу для лікування тетрапарезу прийнято було застосовувати комплексні методики, тобто впливати відразу декількома способами. Одночасно використовувалися медикаментозна терапія, лікувальна гімнастика, масаж, і голковколювання. І часто лікування не обходилося без оперативного втручання. Хворі проводили тривалий час на лікарняному ліжку, а то і в реанімації, але випадки летального результату були не рідкісні.

Сьогодні існує прекрасна можливість повернути рухові здібності м’язам, і відновити роботу нервової системи, не вдаючись до допомоги скальпеля і таблеток. Реабілітаційні центри іпотерапії допомагають таким хворим в 90% випадків.

Лікування спастичного тетрапарезу іпотерапією

Цілющий вплив коня на людину помічали ще стародавні люди. Але дуже тривалий час вчені не надавали значення очевидним фактам, так як не знаходили наукового пояснення цьому феномену.

Серйозно зайнятися вивченням іпотерапії змусив випадок. Данська спортсменка (Кінний спорт) перенесла поліомієліт, і в результаті опинилася з паралізованими руками і ногами. Але жінка не бажала розлучатися з улюбленим видом спорту, і продовжувала кататися на коні. Яке ж було здивування родичів і знайомих, коли стало очевидно значне поліпшення її стану.

Ці благородні тварини впливають не тільки на мускулатуру і хребет, найбільший вплив йде на нервову систему, змушуючи її відновлювати втрачені функції.

Хворим спастичним тетрапарезом можна починати лікування іпотерапією в перші тижні захворювання. На вступних заняттях їх просто катають на коні в лежачому положенні. І це дає помітний поштовх до відновлення нервових імпульсів в кінцівках. Поступове збільшення навантаження, навчання триматися в сідлі самостійно, управляти Конем, спілкування з нею, настільки стимулює всі системи організму, що поліпшується не тільки рухова функція, але і розвивається інтелект.

М’які масажні рухи кінських м’язів під час ходьби, з зігріваючою дією, дає сенсаційні результати.

Головне, потрібно пам’ятати, що заняття повинні проходити в спеціалізованих центрах, під наглядом лікарів. Потрібно приготуватися до того, що результат не з’явитися відразу. Процес одужання досить тривалий, але кидати заняття не можна. Запасіться терпінням, і тоді результат гарантовано порадує вас.

РОСТОК ЖИТТЯ