Лікування кіфозу

Лечение кифоза Корисна інформація

Кіфоз – вигин хребетного стовпа. У нормальному стані хребет людини має два таких вигину: в грудному і крижовому відділі, на противагу їм також існують ще два вигину: в поперековому і шийному відділі хребта. Така будова тіла покращує руховий апарат і створює найменше навантаження на кожен хребець окремо і міжхребцеві диски зокрема.

При тривалому порушенні постави, травмах або захворюваннях опорно-рухового апарату, форма хребта може змінитися, з’являються Додаткові вигини або посилюються вже наявні. Досить часто кіфоз виникає в грудному відділі.
Причина.

Головною причиною кіфозу є неправильна постава, що з’являється через невірне положення, що сидить за столом в період занять або роботи. Також негативний вплив на хребет надає занадто м’яке і низьке крісло, короткозорість, довгий час перебування на підлозі зі схрещеними ногами, тьмяне освітлення робочої зони.

Серед причин кіфозу особливо виділяються: тривалий постільний режим, слабо виражений розвиток м’язів грудного і поперекового відділів, тривалі заняття деякими видами спорту, наприклад, боротьба, бокс і Важка атлетика.

Причиною кіфозу може бути і остеохондропатия (недорозвиненість хребетних кісток і хрящів) і укороченість ключиць.

Особливий вплив можуть надати і психологічні чинники, такі як: дитина сутулиться сидячи за столом через високий зріст, дівчинка сутулиться, ховаючи виросли груди. Астенічна статура у мам при тривалому носінні малюка на руках, навіть у жінок мають великі груди може утворитися кіфоз.

Види кіфозу:

  • вроджений-виникає в період внутрішньоутробного розвитку малюка;
  • паралітичний-виникає після перенесення поліомієліту, дитячого церебрального паралічу;
  • посттравматичний-утворюється при переломі в грудному або поперековому відділі, до 90% закінчуються кіфозом;
  • післяопераційний-розвивається після невдалої операції або недотриманням пацієнтом реабілітаційних рекомендацій;
  • дегенеративний-виникає внаслідок інших захворювань хребта: остеопороз, остеохондроз і т. п.;
  • генотиповий-проявляється при спадкової аномалії розвитку хребців.

Симптом

Кіфоз або викривлення хребта визначаються візуально по сутулості або горбу.

Симптоми, які супроводжують кіфоз-біль у грудях, шиї або спині, відчуття скутості і безперервної втоми в спині, слабкість в м’язах ніг, оніміння ніг, обмеженість в шийному відділі хребта, утруднення при сечовипусканні, утруднення дихання. Біль посилюється при русі.

Викривлення хребта викликає здавленість ребер або грудної клітини, погіршення руху ребер, що викликає погіршення дихальної системи і викликає в подальшому недостатність серцево-легеневої системи. При тривалій відсутності лікування це може привести до деформації міжхребцевих дисків або руйнування хребців, порізів і паралізації нижніх кінцівок, а так само до інвалідності (як наслідок найсерйозніше).

Лікування кіфозу

Для лікування кіфозу застосовується метод фізіотерапії, після проведення діагностики, також можуть призначатися різноманітні види масажу, остеопатія або мануальна терапія. Все залежить від складності хвороби.

У всіх випадках призначається комплексне лікування в залежності від причин і супутніх хворобливих симптомів.

Важливі анонси лікування кіфозу при інтегральній медицині:

  • позбавлення від запального процесу;
  • позбавлення від м’язових спазмів і зміцнення м’язового каркаса;
  • усунення певних нервових закінчень;
  • лікування деяких супутніх захворювань, таких як: остеохондроз, міжреберна невралгія і т. п.;
  • відновлення обмінного процесу в міжхребцевих дисках, поліпшення кровообігу;
  • запобігання тиску на серцево-судинну і дихальну систему.

Іпотерапія і кіфоз.

При маневрі верхи на коні вершник зобов’язаний зберігати баланс, узгоджувати і синхронізувати свої переміщення, тим самим вливати в роботу всі м’язи тулуба, в тому числі і ті, які перебувають в бездіяльності.

Крім цього, Верхова їзда активізує формування дрібної моторики, сприяє розвитку складних точних переміщень. Даний ключовий результат іпотерапії ніяк не має можливості бути досягнутим практично ніякими іншими руховими методами лікування.

Іпотерапія може допомогти формуванню мислення, пам’яті, уважності. Потреба до верхової їзди, стабільної зосередженості, устремління інтересу, гранично ймовірної зібраності і самоорганізації, необхідність проектувати і пам’ятати черговість операцій прискорює психічні процеси.

Крім того іпотерапія дає можливість практикуватися в суспільній взаємодії. Зв’язок з конем застосовується з метою адаптації, соціалізації аутичних діток.

РОСТОК ЖИТТЯ