Лікування фіксаційних і рубцевих контрактур масажем

Лечение фиксационных и рубцовых контрактур массажем Корисна інформація

Наслідком зморщування сумочно-зв’язкового апарату людини є втрата звичної рухливості. У таких випадках рекомендується лікуватися регулярними курсами масажу який просто необхідно поєднувати з оздоровчою фізкультурою. Ще в 1989 році П.Зеленковим було припущено що, чим раніше почнуться дії по відновленню рухливості, тим імовірніше відновлення.
Ще в ті роки він порівнював відновлення вже нерухомого суглоба з можливістю ліплення скульптур із засохлої глини. Не виключено, що людина частково поверне рухливість свого суглобу, але це зажадає неймовірних зусиль і часу. А якщо терапію почати вчасно на перших стадіях, то рухливість відновиться швидко.

У деяких випадках масаж призначають спільно з мінеральними ваннами або грязелікуванням. Можуть також бути додані процедури апаратної фізіотерапії. Для кожного випадку підбирається своє лікування і комплекс окремих процедур, і їх кількість. При наявності глибоких рубців, або якщо спостерігається міосклероз і міофіброз тканин, то спочатку призначають грязелікування. Іноді можуть призначити бальнеотерапію. А тільки після цього курс масажу спільно з фізкультурою.

Іноді можуть діагностуватися супутні захворювання такі як, порушення тонусу судин, лімфостазу. При такому діагнозі призначають спочатку відсмоктує масаж, а вже після цього лікувальну фізкультуру. Всі ці процедури не повинні приносити біль в місцях травми.

Якщо рухливість суглоба зменшена через периартикулярних зрощень, то масаж роблять Активний. Спочатку це легкі погладжують руху, а потім інтенсивне розтирання вище або нижче пошкодженого місця. Рухи при масажі нагадують пиляння або штрихування.

У всіх випадках травм майже завжди зустрічаються пошкодження і зміни у всіх тканинах на місці травми і на деякому віддаленні від неї. Шкіра іноді втрачає свою еластичність, стає тонкою. А нерідко, навпаки, стає грубою, шорсткою. При стисканні шкіри в цих ділянках відчувається різкий біль. При таких травмах не тільки в шкірі відбуваються зміни, але дуже часто в м’язових тканинах і підшкірному шарі. Там утворюються ущільнення різних діаметрів. При натисканні на них відчувається біль. Таке явище називають панникулит.

Тонус м’язів різний в різних ділянках м’язів, та й самі м’язи несуть свої зміни. М’язи можуть ущільнитися, утворюючи при цьому пучки, при натисканні нагадують хрящі. Дуже часто спостерігаються спонтанні скорочення м’язів.

При пошкодженні кісток у людини дуже часто виникають набряки, які розсмоктуються не скоро. Це відбувається через порушення правильного функціонування лімфо – і кровообігу.

Залежно від кількості різних порушень в тканинах вибирається курс масажу. Спеціаліст з масажу повинен володіти відповідними знаннями, щоб розпізнати всі особливості травми і її наслідки. З метою активізувати лімфоток, проводять відсмоктуючий масаж.

Якщо існують в тканинах рубці, то масажні руху повинні нагадувати зрушення, розтирання, стьобання. Також краще користуватися кремами, які містять вітаміни А, Ф, Е.для кожного випадку використовується свій метод масажу. Сила, яку застосовують для пошкоджених ділянок, повинна залежати від їх чутливості. Тальк або інші жирові косметичні засоби при лікувальному масажі не використовуються, вони можуть знизити чутливість пальців. Дуже хороших результатів можна досягти використовуючи гідромасаж.

РОСТОК ЖИТТЯ