Лікування атонічно-астатичної форми ДЦП

Лечение атонически–астатической формы ДЦП Корисна інформація

Медичний термін дитячий церебральний параліч об’єднує захворювання пов’язані з різними руховими порушеннями, викликані аномаліями розвитку головного мозку до народження.

Атонічно-астатична форма дитячого церебрального паралічу виникає при ураженні мозочка і лобових часток головного мозку. Це найважча форма ДЦП, до недавнього часу вважалася практично невиліковною.

Симптоми Атонічно-астатичної форми ДЦП

Симптоми хвороби можна помітити у дитини вже на першому році життя.

  • М’язи малюка розслаблені, тонус дуже слабкі.
  • Дитина довго не тримає голівку, контроль над її рухами знижений або відсутній взагалі.
  • Хапальний рефлекс в долоньках практично відсутня.
  • Рухи метушливі, порушена їх координація. Перш ніж виконати будь-яку дію, дитина робить багато зайвих рухів.
  • Яскраво виражений тремор кінцівок.

У малюка з таким діагнозом дуже пізно розвиваються або не розвиваються взагалі вестибулярні навички. Дитина не може самостійно сидіти і стояти. Порушення рівноваги може взагалі не дозволити почати ходити.

Найбільш ранній час, коли дитина починає самостійно сидіти не раніше півтора років. Паза, при цьому, дуже неприродна і нестійка, коліна сильно розведені, виражений кіфоз грудного відділу хребта. Більш стійка посадка тулуба спостерігається тільки у віці 4 років.

Малюкові постійно здається, що він втратить рівновагу і впаде, через це довго не розвиваються маніпулятивні навички кистей (захоплення предмета, утримання в руці ложки і можливість піднести її до рота, не розплескавши вміст).

Перші спроби самостійно стояти або зробити кілька кроків, з’являються в 4 річному віці. При цьому дитина може стояти короткий час, тримаючись за опору. Позбавлений опори він відразу падає, а рефлекс рівноваги при цьому відсутній. Ходити такі діти починають не раніше 7 річного віку. Хода у них дуже нестійка, кроки не ритмічні, ноги вони широко розставляють, всі м’язи сильно напружені. Голова і тулуб у таких дітей роблять багато зайвих рухів, і пересуватися вони можуть тільки в межах квартири.

Більше 80% дітей з цією формою захворювання мають знижений інтелект. Часто вони дуже агресивні, і схильні сприймати будь-яку ситуацію з негативного боку. Якщо поразка торкнулося тільки мозочка, у дітей спостерігається не ініціативність, нездатність навчання письма і читання. Коли уражені і лобові частки, дитина не може оцінювати свій стан, і дуже агресивні.

Практично половина хворих страждає судомами, атрофією зорових нервів або косоокістю.

Лікування атонічно-астатичної форми ДЦП

Лікування таких дітей зводиться до прийому препаратів. Проводяться реабілітаційні заходи, курси масажу і фізіотерапії,

З утворенням спеціалізованих центрів іпотерапії з лікування дітей з такими проблемами, з’явилася реальна можливість відновлення при такій формі захворювання.

Лікування іпотерапією

Кінь саме чудове тварина, яке створено на цьому світі. Вплив коня на хворих дітей творить чудеса. З кожним днем все уважніше і глибше вивчається можливість лікування найважчих захворювань за допомогою іпотерапії.

Діти з Атонічно-астатичною формою дитячого церебрального паралічу, заняття з якими розпочали на першому році життя, набагато швидше опановують рухові навички.

Досвідчені інструктори і лікарі, навчають дітей правильній посадці в сідлі, ці заняття повертають тонус м’язам, не дають розвинутися сколіозу, вирівнюється положення голови.

Після декількох місяців занять, однорічний малюк вже впевнено сидить, може стояти без підтримки. Значно знижується тремор, дитина вже не робить таку кількість зайвих рухів.

Необхідність правильно тримати поводи і управляти Конем, стимулює розвиток моторики, а слідчо і розумового розвитку. Дитина легше осягає ази грамоти, запам’ятовує прості вірші, навчається письма.

Психологічний вплив цих благородних тварин помітно знижує агресію дітей, знімає почуття страху, допомагає їм набути впевненості в собі, і в своїх можливостях. Дітки стають більш комунікабельними, починають спілкуватися зі своїми однолітками. У найсприятливіших випадках дитина навіть може відвідувати дитячий сад.

Найважливіше для батьків, правильно підібрати центр для занять. Призначати курс іпотерапії повинен фахівець, а проводити тренування і стежити за дитиною, досвідчені інструктори. Перед прийомом в центр, дитину обстежують, для того що б виключити наявність алергії на шерсть тварин, або інші симптоми, які можуть стати перешкодою для занять.

РОСТОК ЖИТТЯ