Лікування лордозу

Лечение лордоза Корисна інформація

Хребет у людини в нормі має кілька фізіологічних викривлень: два лордозу (шийний і поперековий) і два кіфозу (грудної і крижовий). Вони допомагають зберігати вертикальне положення, мінімізують компресійний тиск на хребці під час пересувань і стрибків.
При певних патологічних станах вигини хребта сильно збільшуються і розвиваються захворювання: сколіоз сколіоз, лордоз, кіфоз. Лордоз-викривлення хребетного стовпа опуклою частиною вперед, кіфоз – назад, а сколіоз – вправо або вліво. Аномальні вигини можуть розташовуватися в місцях природних викривлень або ж утворюються в нетипових ділянках.

В результаті зміни нормальної осі хребетного стовпа збільшується навантаження на кожен хребець, можуть здавлюватися внутрішні органи. Зовнішній вигляд людини і його постава спотворюються, вони притягують погляди оточуючих людей, з’являється дискомфорт, знижується якість життя хворого.

Причини надмірного викривлення хребта


Викликати патологічний лордоз можуть різні захворювання, серед яких:

Аномалії будови хребців (вроджені або набуті) і кісткової системи.
Запальні захворювання.
Деструктивні процеси в хребті (асептичний некроз, амілоїдоз та ін.)
Пухлинні освіти.
Травматичні пошкодження хребетного стовпа.
Надлишкова вага.
Грижове випинання міжхребцевих дисків


Класифікація лордозів


Аномальне викривлення хребетного стовпа вперед, в більшості випадків, формується в шийному і поперековому відділі спини. Лордоз буває первинним або вторинним. Первинно розвинувся надмірний вигин вперед формується в результаті змін, розташованих безпосередньо в самому хребті – запальні вогнища, пухлини, грижі, вивихи, підвивихи і зміщення (спондилолистез) хребців, їх руйнування.

Вторинна зміна осі хребта розвивається як компенсаторний механізм при патології інших відділів стовпа, аномалій розвитку або травм таза і тазостегнових суглобів, їх анкілозу. Також привести до патологічного лордозу може:

Аномалії будови хребців (вроджені або набуті) і кісткової системи.
носіння незручного взуття
плоскостопість
ходіння на високих підборах
тривалі навантаження на нижні кінцівки і хребет
м’язовий спазм при статичній напрузі хребетного стовпа
Дуже часто патологічне викривлення в шийному і поперековому відділах хребта виникає у спортсменів, особливо стрибунів у висоту, бігунів і гімнасток, працівників з сидячими умовами праці і тривалими м’язовими навантаженнями. Вроджений вивих одного або обох тазостегнових суглобів веде до компенсаторного збільшення поперекового лордозу для поліпшення ходьби і зменшення укорочення кінцівки. Вторинний лордоз розділяється на шийний, поперековий, паралітичний і виражений.

Клінічна картина


Постава при лордозі має свої особливості, які визначаються візуально. У далеко зайшли випадках у людини відбувається установка плечей і голови в висунутому вперед положенні, згладжується грудна клітка і істотно виступає вперед живіт, колінні суглоби розлучаються в сторони.

Такий стан кісткового остова веде до підвищення навантаження на хребетний стовп, появи больових відчуттів в ньому, обмеження рухливості окремих його частин внаслідок перерозтягнення м’язового апарату і зв’язок.

Аномальне розташування хребетних вигинів ускладнює роботу внутрішніх органів вже з юного віку, порушує нормальну скоротливість серця, огранічіват рухливість легенів, послаблює перистальтику кишечника. З’являється стомлюваність, дратівливість, порушується сон у дітей і дорослих.

Викривлення хребта за таким типом починається в дитячому віці, особливо, якщо дитина багато часу знаходиться в сидячому положенні на першому році життя. Тимчасове посилення поперекового лордозу може виникати у жінок під час виношування плоду на пізніх термінах. Явище проходить самостійно після пологів.

Лікування лордозу


Найчастіше, усунути Первинний лордоз досить складно. У важких випадках єдиним способом лікування є оперативне втручання з пластикою хребта. Кілька зупинити подальший розвиток аномалії вигинів хребта і нівелювати її вираженість допомагає іпотерапія.

За допомогою занять лікування відбувається без насильства над організмом, а Верхова їзда приносить масу задоволення. Вона дозволяє збільшити рухливість тазостегнових суглобів, мінімізувати викривлення тазу, перерозподілити центр ваги і зняти напругу в хребетному стовпі. Спілкування з конем сприятливо впливає на емоційний стан хворого.

Методика повинна використовуватися спільно з іншими фізіотерапевтичними способами лікування лордозу – масаж, лікувальна гімнастика і фізкультура, акупунктура і т.д. комплексний підхід дозволяє домогтися позитивних зрушень, зменшити вираженість деформації хребта, нормалізувати обмін речовин у внутрішніх органах. Вібрації при русі коня передаються її наїзнику і обидва організму існують як єдине ціле.

Така особливість верхової їзди дозволяє без зусиль і надломів виробляти у наїзника правильну поставу, збільшувати рухливість поперекового відділу спини в різних площах, розслабляє м’язовий каркас. Відбувається нормалізація серцевого ритму, посилюється приплив крові до тазових органів, збільшуються функціональні можливості дихальної системи.

Наполегливі заняття з часом коригують поставу, усуваються хребетні «блоки», знижують вираженість радикуліту і остеохондрозу, як результату патологічного викривлення спини і запалення окремих її частин. Відбувається корекція осі хребта, тренування вестибулярного апарату і поліпшення мозкового кровообігу.

Кожна людина має право на повноцінне життя без болю і обмежень рухів. Іпотерапія максимально якісно допомагає повернути кожному пацієнту повноту відчуттів і радість життя!

РОСТОК ЖИТТЯ