Кір у дітей

Корь у детей Корисна інформація

Багато хто вже стали забувати про таку «дитячої» хвороби як кір, але не дивлячись на розвиток в 21 столітті технологій, дане захворювання є не меншееопасним, ніж дифтерія або скарлатина. Захворіти на кір може не тільки дитина, але і доросла людина після 30 років і протікає дана хвороба набагато важче, ніж в дитячому віці. Тому, вчасно зроблене щеплення може допомогти уникнути багатьох неприємностей в майбутньому. Отже, що ж таке Кір, які симптоми і найголовніше, лікування.

Патогенез


Дане захворювання викликає вірус Polinosa morbillarum який відноситься до групи мікровірусів містять РНК, має білково-ліпідно-полісахаридну оболонку, розміри вірусних частинок 120-140 мм к.вірус кору не стійкий до високих температур навколишнього середовища, сонячних променів, засобів для знезараження приміщень. Корової вірус передається по повітрю і, в основному, в закритих колективах, осідає у відділах організму, а саме респіраторного тракту в регіональних лімфатичних вузлах. Сам збудник хвороби розноситься по повітрю.

Періоди і ознаки захворювання


Прихований період може доходити до 17 днів, тому важлива Ізоляція саме цієї кількості днів. Цей термін може збільшуватися через приєднання іншого захворювання. Наприклад скарлатини. Збудник хвороби має здатність харчуватися з епітелію, відповідно йде ураження шкіри і очей. Саме захворювання починається гостро, пацієнт відчуває нездужання, підвищення до високих цифр температури, починається сильний сухий кашель, гіперемія кон’юнктів стає більш вираженою.На тілі з’являються червоні плями на твердому і м’якому небі. На четвертий день температура починає падати. При виникла корової екзантеми, можна спостерігати певну послідовність висипу, яка поширюється поступово, починаючи з особи і закінчуючи стегнами, але найбільше можна побачити висип на тулуб.

Висипання починають зливатися воєдино, хоча місцями помітні чисті ділянки шкіри. При огляді пацієнта пальпують збільшені лімфатичні вузли. Організм починає виробляти ряд білків або інтерфероном (як захисна реакція), а потім і антитіла. Вже на третій день висипання кількості вірусу знижується, на четвертий він не виявляється.

У пацієнтів, яким вже ввели гама глобулін на 3-4 день стає легше, перебіг хвороби відбувається при температурі до 37,5, висипань дуже мало, ускладнень немає. Після введення щеплення прихований період скорочується до 10 днів. Хворих ізолюють будинки і встановлюють осіб з якими він контактував. Коли найбільш підвищена температура тіла, лікарі рекомендують дотримуватися постільного режиму. Там де буде знаходитися хворий, необхідно поставити ліжко так, щоб світло виходить із зовні не потрапляв на очі, в зв’язку з збільшилася світлобоязню. Госпіталізація показана тільки при серйозних ускладненнях, які можуть привести до смерті хворого.

Лікування


Починають з дієти, можна вживати різні соки і кисломолочні продукти, вітаміни. Приймають відхаркувальні, антигістамінні та жарознижуючі засоби. Якщо сталося ускладнення і збудник підніс такий неприємний сюрприз як пневмонія, призначається антибіотик, а при розвитку круппа поєднують лікування c гормональними препаратами.

Профілактика захворювання


Полягає у своєчасній імунізації населення. Батьки, які відмовляються з певних причин від щеплень повинні пам’ятати, що перебіг захворювання дуже підступно, і не обмежена лише висипанням і високою температурою. Можуть виникнути серйозні ускладнення аж до смерті хворого. Зроблені за календарем щеплення знижують у багато разів можливість захворіти даним захворюванням у важкій формі. Батьки помітивши, що з дитиною відбувається не Ладне, вередує, підвищилася температура та інше, негайно повинні викликати дільничного додому, діти, які контактували з вірусоносієм підлягають ізоляції від колективу протягом 17 днів.

РОСТОК ЖИТТЯ