Кінезіотейпування це метод лікування пошкоджених м’язів, сухожиль, гематом та інших травм за допомогою накладення і фіксація на кілька днів спеціальних типів пластиру (тейпа) в певному порядку і в певній послідовності.
Метод вперше був запропонований американським доктором Кензо на початку 70 років минулого століття.
На початку 90 років методика відновлення була офіційно взята в програму реабілітації США і Європи. Тільки за один рік по всьому світу було зроблено понад 15 мільйонів аплікацій тейпов.
В Україні кінезіотейпування набуло свого поширення порівняно недавно, але активно розвивається і застосовує випробувані методи західних фахівців.
Тейпи являє собою бавовняну основу з акриловим покриттям, що дозволяє шкірі дихати і не перешкоджає випаровуванню вологи. Вони також дуже еластичні. Сам тейп гіпоалергенний, в ньому не використовується ніяких лікарських засобів. При його застосуванні не виникає ніяких неприємних відчуттів.
Разом з тим будучи фіксований досить надійно тейп може знаходиться на тілі людини до 5 днів і утримуючи надає безперервний вплив.
На відміну від інших методів реабілітації він діє безперервно 24 години на добу, при цьому можна застосовувати водні процедури, купатися в басейні, митися в душі і вода при цьому не впливає на його положення.
Існують 4 форми тейпа: I,Y,ХІ віялоподібна. Кожна така форма розрахована на спеціалізоване застосування, проте допускається комбінація цих форм при певних показаннях. По довжині вони можуть бути кілька десятків сантиметрів, з шириною 5-10 сантиметрів.
У продажу бувають як фіксованої довжини, так і намотаний в котушку.
Тейпи випускаються різних забарвлень. За східною класифікацією кожен колір має своє значення і свій додатковий вплив, втім європейські фахівці схиляються до думки що це більше психологічний настрій.
Показання при:
- ДЦП
- родових тавмах
- синдром Дауна
- неврологічних порушеннях
- затримки моторики
- захворюваннях опорно-рухового апарату
- наслідки інсульту
Протипоказання при:
- відкрита рана
- пігментація шкіри
- екзема
- діабет
- пухлина
- серцева недостатність
- захворювання нирок
- індивідуальна непереносимість компонентів тейпа
- гострі інфекції
Основні методи тейпування:
Лімфатичний-піднесення шкіри полегшує рух рідини, з подальшим виведенням надлишкової рідини.
Функціональний-нормалізує роботу м’язів шляхом їх розслаблення або тонізації, з можливістю вірувати амплітуду задіяння м’язів.
Цей метод також використовується в косметології – тейпи наклеюються на певні ділянки масажних ліній і в розташуванні лімфатичних судин. Їх застосування-усунення спазмів, мімічних зморшок, активізації обмінних процесів, відновлення циркуляції крові в капілярах, підтяжка обличчя.
Така процедура здатна безопераційним шляхом скоротити розміри мімічних зморшок, розгладити подвійне підборіддя, зробити контур обличчя більш правильним.
Ефективність даної методики висока оскільки перші результати можуть бути видні вже після проведення першої ж процедури, а також безпечна так як при процедурі не робиться ніяких розрізів і уколів.
Кінезіотейпірованіе це метод який буде більш ефективним якщо його застосовувати в комплексі: його можливо поєднувати з масажем, з мануальної терапіее з фізіотерапевтичними процедурами, при цьому він досить ефективний і дуже часто застосовується в спортивній медицині.