Інфантильний аутизм

Инфантильный аутизм Корисна інформація

Аутизм-не відноситься до психіатричного, фізіологічного або смертельного захворювання. Людство знає про аутизм дуже мало, наслідком чого стає поширення помилкових «наукових» відкриттів в області медицини. Фахівці наполягають на широкому висвітленні теми, адже рання діагностика аутистичного розладу допомагає уникнути пацієнтам тяжких наслідків у майбутньому.
Дитячий аутизм-це порушення розвитку, яке виникає лише у дітей. Звідси прикметникова приставка – »інфант”. Інфантильний аутизм відноситься до ряду розладів аутистичного спектру. Це порушення впливає на соціалізацію дитини, здатність до емпатії та ефективної взаємодії з навколишнім середовищем. Дитина, що має подібне порушення, володіє малими соціальними навичками і виробляє недостатньо когнітивного досвіду. Відсутність навчання в природному середовищі існування позначається на вмінні говорити, грати, висловлювати і контролювати емоції, організувати час і простір навколо себе.

Розвиток дитячого аутизму непередбачуваний і залежить від різних факторів. Деякі діти вчаться говорити і висловлювати емоції нарівні з іншими. Решта можуть справлятися з організацією простору, але не володіти мінімальними соціальними навичками.

Своєчасна діагностика хвороби-це шлях до його успішної адаптації в майбутньому. Слід знати і пам’ятати головні маркери розвитку розлад аутистичного спектру (РАС) у дітей.

Маркери ранньої діагностики РАС

Для того щоб виявити розлад аутистичного спектру, слід звернути на цілу групу факторів. Потрібно діяти вкрай обережно. Випадки цього захворювання зустрічаються рідко: 1-2 діагнозу на 100-150 дітей. Часто батьки панікують даремно. Якщо дитина не взаємодіє з іншими хлопцями свого віку, це може бути наслідком банальної незацікавленості, нудьги.

РАС проявляється кілька симптоматичними групами.
Перша група-комунікативна:

  1. Зниження або повна відсутність соціальної взаємодії з батьками, родичами, однолітками.
  2. Відсутність інтересу до матері, байдужість до її особистості, емоціями, авторитету.
  3. Небажання вступати в двосторонній комунікативний контакт.
  4. Складнощі в спробах висловити бажання. Порушення мови або жестикуляції.
  5. Небажання або невміння вести діалог з навколишнім середовищем. Відсутність здорових навичок емпатії, співчуття, радості.
  6. Порушення емотивного стану і реакції. Дитина може ненавмисно сміятися в тих випадках, коли логічніше було б засмутитися і навпаки.

Друга група симптомів – це поведінкові відхилення:

  1. Незвичні або нетипові звички у дитини. Він, наприклад, може безпричинно розгойдуватися. Діти з РАС страждають від перфекціонізму: деяку систему дій вони можуть виконувати тільки певним способом.
  2. Незвичайні види діяльності. Аутизм може проявлятися в творчому Ключі. Дитина може ігнорувати навколишній світ і бути захопленим одним заняттям, наприклад, малюванням.
  3. Стереотипи в дії. У дітей з інфантильним аутизмом виробляються норми, порушувати які не можна. Замість прогулянки по тротуару, дитина може гуляти під вікнами будинків. Іноді діти з РАС можуть дивно пересуватися: ухилятися в одну сторону або надовго завмирати на місці.

Для того щоб діагностувати інфантильний аутизм у однорічного малюка, батькам варто звернути увагу на наступні ” червоні вогні»:

  1. Відсутність реакції на ім’я.
  2. Небажання реагувати на звернену мову.
  3. До 12 місяців дитина вміє показувати 1-2 жесту або не вміє взагалі.
  4. Відсутність мови, наслідування, «дитячих слів».
  5. Мало усміхненості, особливо-відповідної.

Для лікування РАС людство не придумало єдиної системи: немає медикаментів, всіма узгоджених методик, курсів. Сучасним дітям пропонують тільки корекцію і спеціальне навчання навичкам соціалізації. Тому батькам важливо вчасно звернути увагу на особливості розвитку дитини. Своєчасна діагностика передбачає можливість боротьби за повноцінне життя малюка.

РОСТОК ЖИТТЯ