Гіповітаміноз

Гиповитаминоз Корисна інформація

Гіповітаміноз – це зменшення надходження в організм вітамінів-органічних сполук, без яких неможлива його нормальна робота. Вони не є будівельним матеріалом органів або джерелом енергії, але беруть участь практично у всіх обмінних процесах. Організм людини не здатний самостійно виробляти вітаміни, він може отримати їх тільки із зовнішнього середовища, наприклад, з продуктами харчування. Знижуватися може надходження якогось одного вітаміну або відразу декількох-від цього і будуть залежати прояви гіповітамінозу.


Як проявляється гіповітаміноз?


Найбільш часто недостатня кількість вітамінів супроводжується порушенням загального стану. А окремі, специфічні симптоми можуть говорити про брак конкретного вітаміну. Ось основні скарги при вітамінній недостатності:

  • поганий сон, швидка стомлюваність, нездатність сконцентруватися, слабкість, запаморочення;
  • відсутність апетиту, нудота, порушення стільця;
  • слабкість зору;
  • сухість і лущення шкіри, випадання волосся, ламкість нігтів;
  • тріщини і виразки на слизовій оболонці рота;
  • слабкість капілярів, підвищена кровоточивість.

Це далеко не повний список, але наявність 2-3 симптомів з цього переліку може передувати серйозних наслідків.

Небезпека гіповітамінозу в тому, що більшість його ознак сприймаються, як належне. Люди звикають до хронічної втоми і дратівливості, вважаючи їх результатом постійного стресу на роботі. Дефекти на шкірі і рідкісні, мляві волосся пояснюють поганою спадковістю або агресивними зовнішніми факторами. Але все це може бути результатом нестачі вітамінів. Гіповітаміноз-це не хвороба, а патологічний стан. Але якщо його не лікувати, він може привести до розвитку важких ускладнень: цукровий діабет, стану імунодефіциту і багато іншого.

Як же впоратися з гіповітамінозом?


Для вирішення цієї проблеми слід забезпечити регулярне надходження в організм всіх вітамінів. Зробити це можна за допомогою якісного, різноманітного і раціонального харчування. В останні роки проблема здорового харчування стоїть гостро. Прилавки в магазинах переповнені продуктами,» напханими ” всілякими концентратами, добавками, ароматизаторами. Люди звикають харчуватися напівфабрикатами і фаст-фудом. Така їжа доступна, викликає яскраві смакові відчуття і швидко входить в звичку. Але вона не несе ніякої користі, крім насичення. Вона не зможе забезпечити щоденні потреби організму у вітамінах.

Природно, міняти харчові звички важко. Якщо людина не звикла самостійно готувати собі їжу, використовуючи при цьому натуральні продукти, складно змусити його харчуватися раціонально. Але є продукти, вживання яких забезпечить надходження в організм необхідних речовин.

7 продуктів рослинного походження, що містять високі дози вітамінів

  1. Горіх. Мигдаль, волоські горіхи, фундук , арахіс-джерела вітамінів В2, В5, В6, В7, н.
  2. Цільнозернові злаки. Гречка, вівсянка, борошно грубого помелу – всі вітаміни групи В.
  3. Гриби-джерело вітамінів В2, В3, В7; лисички – джерело вітаміну D.
  4. Бобові. Зелений горошок, квасоля, соя – джерела вітамінів В1, В3, РР.
  5. Мед-цінне джерело фолієвої кислоти.
  6. Червоний болгарський містить багато вітаміну А.
  7. Шипшина містить високі дози вітаміну С.

Включивши ці продукти в своє щоденне меню, можна істотно поліпшити своє самопочуття. Звичайно, можна приймати вітамінні комплекси, придбані в аптеці, але пам’ятайте – без повноцінного харчування їх ефективність буде низькою.

РОСТОК ЖИТТЯ