Гіпертонія, причини виникнення і лікування

Гипертония Корисна інформація

У сучасному світі стає масовим таке явище як гіпертонія. Згідно зі статистичними даними близько 40% людей потрапили в зону ризику цього захворювання, з яких значну частину займають особи похилого віку і люди середніх років.
Нормальним артеріальним тиском вважається відмітка 120 на 80 мм ртутного стовпа. Причому 120 є верхнім показником артеріального тиску (показує максимальне скорочення стінок м’яза серця), а 80 є нижнім показником і вказує тиск при максимальному розслабленні серцевих м’язів.

Гіпертонія фактори появи


Виникненню цього захворювання завжди передує відповідна причина. До основних причин виникнення відносяться:

  1. Нервове перезбудження або стрес. З цих причин дуже часто виникають симптоми гіпертонії, так як в організмі виділяється багато адреналіну. До цих факторів можна віднести постійні хвилювання з приводу чого-небудь, депресивні стани, переживання, емоційна неврівноваженість.
  2. Спадковість. Підвищується ризик захворювання, якщо у когось із родичів були випадки підвищення тиску.
  3. Згубний вплив на судини і весь організм надає вживання алкогольних напоїв і куріння тютюну. Люди з такими шкідливими звичками потенційні гіпертоніки.
  4. Незбалансоване харчування, перевтома, хронічне недосипання і порушення звичного розпорядку дня.
  5. Недостатні активні прогулянки на свіжому повітрі.
  6. Гіпертонію в підлітковому віці може викликати вживання в їжу солі у великих кількостях, яка може викликати спазми судин. Через це порушується виведення накопиченої рідини в організмі
  7. Збільшить схильність до захворювання присутність холестерину в крові у великих кількостях. Це пов’язано з тим, що холестерин утворює наліпилися бляшки на стінках судини, що в свою чергу заважає нормальному проходженню крові.
  8. Вікові зміни судин.
  9. Недуга може виникнути внаслідок перенесених травм головного мозку або переохолодження організму.
  10. Цукровий діабет провокує розвиток хвороби.
  11. Зайва вага і ожиріння.
  12. Зміна тиску навколишнього середовища.

Ступеня гіпертонії і їх тяжкість впливу на організм


Гіпертонія буває різного ступеня впливу на організм. Виділяють 4 ступеня гіпертонії:
До симптомів першого ступеня захворювання відносяться показники верхнього артеріального
тиску з відмітками “140-159«, а нижнього»90-99”. Симптомами гіпертонії 1 ступеня можуть бути:

  • склероз нирок;
  • мікроінсульт;
  • гіпертрофія лівого шлуночка серця.
    При другого ступеня гіпертонії показники: верхнє – «160» до «179»; нижнє ” 100 ” до “109”. У цій стадії тиск підвищується на більш тривалі періоди.
    Симптоми другої стадії:
  • відчуття нудоти і позиви до блювоти;
  • відчуття пульсації в голові;
  • підвищення пітливості;
  • порушення чіткості зору;
  • оніміння і відчуття холоду в кінцівках;
  • раптові скачки тиску;
    Гіпертонія в третього ступеня є важкою формою захворювання.

Тиск в струмом випадку підвищується до позначки «180», і в цьому випадку до нормального рівня вже не знижується. Відбувається значне погіршення здоров’я, що виражається в зміні ходи, аритмії, постійним погіршенням зору, можуть бути паралічі.
Четверта ступінь найбільш важка для організму, так як вона веде до летального результату. Хворі в такій мірі гіпертонії підлягають постійному догляду та медичному спостереженню.

Лікування гіпертонії


Це захворювання піддається лікування, але воно повинно обов’язково бути комплексним – який включає в собі в першу чергу відмова від куріння і алкоголю. Так само необхідно знизити споживання солі. Більше бути на свіжому повітрі. Робити посильні фізичні вправи. Звичайна ходьба добре тонізує судини, так що не нехтуйте прогулянками.

Обов’язково відвідайте лікаря-тільки він може призначити курс лікування і препарати які підходять саме вам. Іноді препарат який підходить одній людині не підходить іншому – не займайтеся самолікуванням.

Гострі симптоми можна прибрати, надаючи відповідну допомогу. Часто на очікування лікаря або карети швидкої допомоги йде багато часу, тому необхідно знати, як самому зняти симптоми.

Для цього використовується каптоприл. Половина таблетки в 12.5 мг допоможе впоратися з симптомом. Щоб ефект настав швидше, можна покласти розкришену таблетку під язик.

У медичних установах ускладнення знімаються за допомогою ін’єкцій. Як правило, призначається препарати – еналаприл, едніт, які швидко і ефективно справляються з симптомами.

У будь-якому випадку, навіть знаючи назви препаратів, необхідно професійне обстеження і призначення лікування в умовах медичних установ.

РОСТОК ЖИТТЯ