Гіперактивність

Гиперактивность Корисна інформація

Гіперактивність – це захворювання, що обґрунтовується на розладі неврологічно-поведінковому характері. Воно характеризується надто розвиненою активністю і збудливістю дитини.

Якщо виражатися простою мовою, то такий малюк ніколи не сидить на місці, він постійно рухається, при всьому вищесказаному його дії досить несподівані і непослідовні. Цей факт часто виникає в зв’язку з нестачею уваги.

Саме захворювання починає явно проявлятися до двох років і далі прогресувати до шкільних років. На шкільних заняттях такі дітки поводяться неспокійно, не дисципліновано, а іноді зірватися на необгрунтовану грубість або навіть агресію. Згодом картина поліпшується і згладжується, тому це вже не доставляє оточуючим стількох незручностей. Але все ж дефіцит уваги і імпульсивність залишаються.

Даною проблемою вчені лікарі почали займатися приблизно близько 150-ти років тому. До сих пір не виявлена конкретна клінічна картина даного явища. Але є один плюс, стало відомо про період, коли феномен виражається найбільш яскраво. Дане спостерігається у дітей у віці 6-ти – 7-ми років, коли розумова працездатність піддається сильному перевантаженню. Лікарі називають її як» легка дисфункція мозку”, тобто мозок не може впоратися з різко збільшеними навантаженнями.

Причини виникнення

Причини виникнення досі до кінця не виявлені, незважаючи на безліч досліджень в даному напрямку. На даний момент передбачаються три можливі причини виникнення: пошкодження ц/н системи в період протікання вагітності або пологів; негативна атмосфера внутрішньосімейних відносин; генетичні фактори.

Причинами раннього пошкодження в період вагітності і пологів стають:

  • Недостатнє харчування матері;
  • Свинцеве отруєння;
  • Внутрішньоматкові проблеми;
  • Отруєння алкоголем або наркотиками;
  • Киснева недостатність;
  • Недоношений плід.

Частота виникнення синдрому характерна хлопчикам. Це обумовлюється тим, що вразливість мозку у чоловічого плода більш схильна до пошкоджень в період вагітності і пологів. Цей фактор часто повторюється в одній родині по чоловічій лінії.

Гіперактивність симптом

Про присутність у дитини гіперактивності в поведінці говорять 3 базових ознаки.

Надмірна активність. Проявляється у вигляді втоми. У дошкільному віці стомлення виражається в невмінні контролювати власну поведінку, перезбудження.

Дефіцит необхідної уваги. Дитина не здатна утримувати свою увагу на одному предметі або дії протягом деякого часу. Для цього йому потрібна мотивація, а для цього йому не вистачає достатньої зрілості.

Імпульсивність. Вона пов’язана, з невмінням гальмувати або переривати певні бажання або спонукання. Такі дітки не здатні контролювати свої дії, що відбуваються під впливом моменту і слідувати правилам.

Їх мозок працює приблизно 15 хвилин, а потім 5 хвилин готується до нової дії, цей факт можна помітити по їх «випадання» з розмови або дії. Щоб залишатися і контролювати реальність, що відбувається навколо нього, дитина крутиться, крутить головкою, в загальному, робить безперервні дії.

Гіперактивність лікування

У наші дні існує кілька методів лікування гіперактивності.

За кордоном популярно використання коркових стимуляторів або ноотропів. Дана категорія речовин, спрямована на поліпшення роботи головного мозку, обміну речовин, що збільшують тонус кори мозку. До них призначаються додаткові препарати, що містять в складі амінокислоти, які призводять до активності обмін речовин головного мозку.

Вітчизняна медицина використовує нейропсихологічний ефект. Він виправляє поведінку малюка через певні вправи. Суть полягає в тому, щоб зруйнувати неправильно сформоване поведінку і прищепити Абсолютно нове і більш спокійне і правильне. Але процес цей займає достатній проміжок часу, близько одного року, але зате він здатний змусити мозок працювати відповідно до загальновизнаними нормами.

Синдромальний підхід містить специфічні ігри, що допомагають з часом стримувати імпульсивність, концентрувати увагу, контролювати свою поведінку. Завдання лікаря полягає в залученні дитини в гру, і навчити його здійснювати дії по одному і всі разом.

Для гіперактивних дітей розроблені сімейні та поведінкові психотерапії.

Лікування ипотерапией

В даний час іпотерапія працює за 2-м напрямками: фізіологія і психологія. Вони впливають на організм шляхом психогенними або біохімічними факторами. Трактування різні, але суть однакова. Так як зв’язок з конячкою не тільки піднімає настрій, дає шанс розкріпачитися, покращує структуру спілкування, що йде далеко за словесні рамки.

Ефективність іпотерапіі для діток з гіперактивністю буде корисно тим, що дитина зможе сконцентрувати свою увагу на тварині, так як в дитячому віці нові відчуття зацікавлюють. Координація-рухова, адаптаційна та біологічна.

Загальнотерапевтичний результат іпотерапії видно практично відразу. Організм мобілізується-психологічно, фізично і мотиваційно. М’язова розробка, психологічні впливи та інші фактори, що містяться в лікуванні іпотерапії.

РОСТОК ЖИТТЯ