Емоційно вольові розлади

Эмоционально волевые расстройства Корисна інформація

Народження в сім’ї дитини з певними відхиленнями від нормального розвитку – завжди стрес для обох батьків. Дуже добре, коли їм допомагають впоратися з проблемою родичі, друзі або фахівці з психологічної реабілітації.
Перші ознаки порушення емоційно-вольової сфери починають з’являтися в період активного спілкування в колективі однолітків, ось чому не варто ігнорувати будь-які відхилення в поведінці дитини. Дані розлади досить рідко відзначаються як самостійне захворювання, найчастіше вони є провісниками або складовими досить серйозних психічних відхилень:

  • шизофренія;
  • депресія;
  • маніакальний синдром;
  • психопатія;
  • аутизм.

Зниження інтелектуальної активності у дітей проявляється у вигляді недостатньо повної регуляції емоцій, неадекватною поведінкою, зниженням моральності, низьким рівнем емоційного забарвлення мови. Розумова відсталість у таких хворих може бути завуальована неадекватною поведінкою в крайньому його вираженні – апатія, дратівливість, ейфорія і т. п.

Емоційно вольові розлади класифікація порушень


Серед порушень в сфері емоційно-вольового вираження особистості у дорослих виділяють:

  1. Гипобулию – зниження волі. Хворі з таким порушенням не мають абсолютно ніякої потреби в спілкуванні з оточуючими людьми, їх дратує присутність поруч сторонніх, не здатні і не хочуть підтримувати бесіду, годинами можуть перебувати в порожній темній кімнаті.
  2. Гипербулию-підвищений потяг у всіх сферах життєдіяльності людини, частіше це порушення виражається в посиленні апетиту, потреби в постійному спілкуванні і уваги.
  3. Абулію-різке зниження вольових потягів. При шизофренії даний розлад входить в єдиний симптомокомплекс «апатико-абулічний».
  4. Компульсивний потяг-непереборна потреба в чому-небудь, кому-небудь. Дане почуття можна порівняти з тваринним інстинктом і змушує людину здійснювати вчинки, які, в більшості випадків, кримінально карані.
  5. Обсесивний потяг-виникнення нав’язливих бажань, які хворий не може самостійно контролювати. Чи не задоволене бажання веде до глибоких страждань хворого, все його думки заповнені тільки ідеями про його втілення.

Основними відхиленнями в емоційній і вольовій сфері у дітей є:

  1. Емоційна гіперзбудливість.
  2. Підвищена вразливість, страхи.
  3. Моторна загальмованість або гіперактивність.
  4. Апатія і байдужість, байдуже ставлення до оточуючих, відсутність співчуття.
  5. Агресивність.
  6. Підвищена сугестивність, несамостійність.

Емоційно вольові розлади – м’яка корекція

Іпотерапія у всьому світі отримала масу позитивних відгуків як при реабілітації дорослих, так і при реабілітації дітей. Спілкування з конем приносить величезне задоволення дітям і їх батькам. Даний метод реабілітації допомагає згуртувати сім’ю, посилити емоційний зв’язок між поколіннями, побудувати довірчі відносини.

Завдяки заняттям іпотерапією у дорослих, дітей і підлітків нормалізуються процеси збудження і гальмування в корі головного мозку, посилюється мотивація до досягнення поставлених цілей, підвищується самооцінка і життєвий тонус.

За допомогою верхової їзди кожен наїзник може навчитися керувати своїми емоціями плавно і без надлому з боку психіки. В процесі занять поступово знижується вираженість страхів, з’являється впевненість в тому, що спілкування з твариною необхідно обом учасникам процесу, підвищується власна значимість у замкнутих осіб.

Навчена і все розуміє кінь допомагає дітям і дорослим справлятися з поставленими цілями, придбати нові навички і знання, стати більш відкритими для суспільства. Крім усього, іпотерапія розвиває вищу нервову діяльність: мислення, пам’ять, концентрацію уваги.

Постійна напруга м’язів всього тіла і максимальна зібраність на уроках верхової їзди покращує рівновагу, координацію рухів, впевненість у власних силах навіть у тих учнів, які не можуть прийняти жодного рішення без допомоги сторонніх.

Різні види іпотерапії допомагають знизити тривожність і депресивний настрій, забути про негативні переживання і підвищити бадьорість духу. При досягненні поставлених цілей на заняттях дозволяють розвивати волю і витривалість і зламати внутрішні бар’єри своєї неспроможності.

Деяким учням настільки подобатися спілкування з твариною, що вони із задоволенням починають займатися кінним спортом в школі для інвалідів. В процесі тренувань і на змаганнях відмінно розвивається вольова сфера. Вони стають більш напористими, цілеспрямованими, поліпшується самоконтроль і витривалість.

РОСТОК ЖИТТЯ