Дефіцит уваги

Дифицит внимания Корисна інформація

Дефіцит уваги – це дитяче неврологічний розлад, що характеризується нездатністю сконцентруватися на діях, імпульсивним і гіперактивним поведінкою, або об’єднанням цих факторів.
Передбачається, що від ДВГ страждають від 3-х до 5-ти% дітей, але є версія, що подібний діагноз іноді встановлюється нормально активним або неуважним діткам. Також, дитина, що переносить ДВГ, відчуває труднощі при спілкуванні або засвоєнням нового пройденого матеріалу. І в цьому немає нічого дивного, але все ж варто відзначити, що нездатність до навчання і ДВГ, це абсолютно різні проблеми.

Дефіцит уваги причина

Причини появи ДВГ досі не виявлені. Частина психологів припускають в якості головної версії неврологічну дисфункцію, інші вважають, що виною всьому є стреси і конфліктні ситуації в родині малюка. Більшість вчених сходяться на думці, що таке нездужання виникає при взаємопов’язаних факторах.

Частина дослідників думають, що це генетична природа синдрому. Найчастіше, в сім’ях дітей страждають ДВГ є такі родичі, які мали в дошкільному віці аналогічне розлад.

Існує не одна причина виникнення такого відхилення, найбільш поширені з них:

  • Спадковість-генетична лінія одного з близьких родичів;
  • Материнське здоров’я. Найчастіше дітки, які страждають ДВГ, народжуються У мам хворіють на астму, мігрень або певними алергічними реакціями;
  • Проблеми, що виникли в ході вагітності або пологів;
  • Нестача жирних кислот в організмі.
  • Харчування. Дослідження показали, що при виведенні з їх харчування продуктів, що містять харчові добавки, у 35-50% діток було помічено поліпшення поведінки;
  • Сімейні відносини.

Симптом.

  • Метушливі рухи в руках і стопах. На стільці сидить неспокійно, постійно корчачись і звиваючись. Не вміє сидіти на одному місці, коли від нього цього вимагається.
  • Швидко відволікається на сторонні дії або шуми.
  • З труднощами може дочекатися своєї черги під час дитячих ігор чи інших заходів в колективі (свят і т.п.).
  • При питанні не вислуховуючи його до кінця, відповідає, не обмірковуючи відповідь.
  • При отриманні будь-якого завдання відчуває труднощі при його виконанні.
  • Найчастіше, починає займатися новим заняттям, не доробивши колишню дію.
  • Складно доводиться зосередити увагу під час ігор чи інших занять.
  • Багато розмовляє, не здатний грати тихо і спокійно.
  • Смикає і пристає до оточуючих діткам (втручається в чужі ігри).
  • Найчастіше створюється враження, ніби не сприймає розмови, спрямовані на його адресу.
  • Втрачає речі в місцях громадського користування (дитсадку, школі, на вулиці, в гостях, вдома).

Дефіцит уваги лікування

При лікуванні ДВГ використовуються допоміжні речовини у вигляді лікарських засобів. Але єдиним недоліком даних препаратів є потреба приймати їх кілька разів на день, так як тривалість їх дії всього 4 години.

Лікарська терапія призначається дітям за індивідуальними показниками і коли немедикаментозні методи не здатні подолати проблеми розладу у дітей з ДВГ.

Виправляючу роботу з такими дітками проводять у вигляді ігрової терапії, але варто пам’ятати, що такі дітки не розуміють рамок дозволеного, тому варто звернути особливу увагу на певні заборони і обмеження, що вводяться в ході проведення занять.

Свою ефективність показують релаксаційні вправи, спрямовані на тілесний контакт, коли дитина починає відчувати своє тіло і в наслідок він починає відчувати і усвідомлювати контроль над рухами. Одним з них є музичне заняття: батьки разом з малюком лягають на килим і під спокійну музику починають здійснювати різні дії кататися, повзати, «боротися» і т.п. якщо малюк ще маленький, то один з батьків може покласти його до себе на животик і виробляти довільні рухи.

Лікування ипотерапией

Іпотерапія, знаходиться нарівні з мед. впливом, проявляє психологічний вплив на розвиток розумової здатності дитини.

Іпотерапія використовується з метою ефективної підготовки в корекційно-виховує роботі з хлопцями з проявленою розумовою затримкою психологічного розвитку і включає в себе стабілізацію емоційного стану у дітей, сприяє позитивній динаміці стійкості і зосередженості уваги, образної і підсвідомої пам’яті.

Програма за допомогою іпотерапії об’єднує в собі такі розділи як: підвищення рівня психологічної підготовленості до школи, формування і розвиток шкільної діяльності.

Ефективність підготовки дітей ДВГ до загальноосвітніх дитячих установ, підвищений рівень підготовленості до зосередженого спілкування з оточуючими дітьми.

РОСТОК ЖИТТЯ