Центральний тетрапарез

Центральный тетрапарез Корисна інформація

Центральний тетрапарез це рухова нефункціональність нижніх і верхніх кінцівок, яка може виникнути внаслідок неврологічних захворювань, наприклад, гостре порушення кровообігу мозку, міастенія, тромбоз головної артерії або результат нейрохірургічної операції. Він також може виникати при руйнуванні Центральної та периферичної нервової системи.
Найчастіше він сильно розвивається при отриманні травми в шийному відділі хребта, при гострій полінейропатії і т.п. при травмі верхніх шийних відділів хребта в гострий період травми розвивається млявий параліч всіх кінцівок, а саме: руки і ноги, анестезія всього тіла, порушення дихання і функцій тазових органів. Роздратованість спинального центру діафрагми супроводжується гикавкою, задишкою, кашлем. Поранення на даному етапі закінчується летальним результатом, так як порушені життєво важливі функції організму. У разі якщо хворий не гине протягом 2-3 тижнів, то тетрапарез поступово набуває форму спастичного характеру.

Центральний тетрапарез причина


Причини виникнення дитячого тетрапарезу досить різноманітні. Дане захворювання може бути викликано наслідком хвороби Краббе, аномалії Кіарі (невірний розвиток структур задньої черепної ямки у внутрішньоутробний період, іноді – стовбура мозку).

У більш дорослому віці травма нижнього шийного відділу хребта часто виникає від удару об дно в період пірнання або при хлистовому ударі під час автомобільної аварії, коли трапляється надмірне розгинання шийного відділу хребта.

Сильне западання шийного міжхребцевого диска призводить до здавлення спінальної артерії попереду і шийного відділу в спинному мозку. Запущена демієлінізуюча полірадикулонейропатія Гійєна-Барре. Даному захворюванню мають всі шанси передувати переохолодження і всілякі інфекції. На тлі протікання захворювання виникають параліч кінцівок, особливо ніг.

Найнебезпечнішим ускладненням вважається розвиток при синдромі Ландрі-Гійєна-Барре паралічабульбарной і респіральной мускулатури, що при відсутності належного лікування хворого привести до летального результату.

Симптоми


Зовнішньо у хворого відзначається загальна м’язова слабкість, розвивається млявий параліч верхніх кінцівок з атрофією, фасцікулярние посмикування і спастичний параліч нижніх кінцівок.

Спостерігаються розлад дихання і сечовипускання. При подразненні спинального центру діафрагми у хворого з’являється покашлювання, гикавка, астма, брадикардія, порушення чутливості особи. Супроводжується подібний стан корінцевим больовим синдромом, при якому біль віддає в потилицю. У більшості ситуацій, розумові здібності пацієнта страждають. Порушуються життєво необхідні функції організму, що може стати причиною смертельного результату.

Всі випадки тетрапарезу належать до гострих і термінових станів неврологічного генезу. Точна перевірка гарантує своєчасну і успішну лікарську допомогу пацієнту і сприятливо вплине на подальший перебіг захворювання і її моніторинг.

Центральний тетрапарез лікування


Лікування цього захворювання є досить не простим і займає тривалий час справою. У цей список входить безліч способів: ЛФК, фізіотерапія, масаж, гірудотерапія, лікувальна гімнастика і т.д. не дивлячись на те, чим викликано дане захворювання, будь це травма або наслідок якоїсь іншої хвороби-це може привести до найтяжчих наслідків, а точніше летального результату. Хворі тетрапарезом потребують термінової госпіталізації в неврологічний центр, а якщо проявилися інші респіраторні та інші важкі фактори – в відділення реанімації. При затримці лікування на довгий час в хребці можуть статися певні деформації, які згодом стають, не тільки не оборотні, але і можуть значно погіршити стан хворого. Наприклад, у хворих при крововиливі в мозок, найкращі результати відбуваються в 6-12 тижнів після крововиливу. Якщо цей момент упустити, реабілітація буде проходити набагато довше і складніше, а якщо затягнути цей період на рік, то це може привести до летального результату.

Лікування іпотерапією


Цілющий вплив коней на людину помітили ще здавна. Але до цього часу цьому не надавалося особливого значення, так як вчені не могли знайти цьому будь-яке наукове пояснення.

В результаті зайнятися вивченням даного феномена змусив випадок. Спортсменка з кінного спорту з Данії перенесла поліомієліт, внаслідок чого руки і ноги її виявилися паралізованими. Але жінка не бажала розлучатися з коханою твариною. Яке ж було здивування рідних і близьких їй людей, коли явно стало помітно поліпшення її стану.

Ці благородні тварини впливають не тільки на хребет і м’язи, але безпосередньо впливають на центральну нервову систему, змушуючи відновлюватися згаслі функції.

Хворим спастичним тетрапарезом можна приступати до занять вже в перші тижні хвороби. На вступних заняттях їх просто катають в лежачому стані на спині коня. Це помітно покращує нервові імпульси в кінцівках. Збільшуючи з часом навантаження, навчання самостійно триматися в сідлі і управляти Конем, настільки пробуджує всі функції організму, що розвивається не тільки рухова функція, але і інтелект.

РОСТОК ЖИТТЯ