Аутизм як розпізнати

Аутизм Корисна інформація

Деякі діти зовсім не схожі на своїх однолітків. Їх відмінність виражається в самоізоляції від зовнішніх контактів з суспільством і знаходження в своєму світі,куди часом немає доступу близьким людям. Такій поведінці є медичне визначення-Аутизм.

Як розпізнати хворобу?


Батькам варто простежити за загальним станом і поведінкою своєї дитини. Його промовою, сприйняттям навколишнього середовища, фізичним станом. Наступні фактори повинні насторожити дорослих:

  • Дитина захищається від ігор з дітьми такого ж віку. Йому не цікаві спілкування і взаємодії з іншими дітками або ж він не розуміє, як потрібно грати.
  • Мова малюка розвинена мінімально. Його спілкування зводиться до використання слів і тональностей почутих від людей, які його оточують, або по радіо і телевізору. Розуміє тільки спрощені звернення: йди сюди, їж, дай та інше.
  • Відсутній контакт “очі в очі” з близькими. Немає реакції, коли до нього звертаються.
  • Опір тісному спілкуванню з мамою, що можна спостерігати в перші тижні життя.
  • Складність в діях, пов’язаних з доглядом за собою: одягнутися, сходити в туалет, самостійно поїсти.
  • Дитина дуже часто схильний до спалахів агресії з подальшим фізичним впливом на себе або на батьків.
  • З’являються повторювані рухи: розгойдування, тривале присідання або стрибки на місці, пильна увага до обертових предметів.

Ознаки аутизму з кожним роком стають все яскравішими. Найчастіше цей діагноз ставлять дітям у віці 2-2, 5 років. Діагностувати захворювання може тільки лікар – психотерапевт-невролог. Цьому передує повне вивчення стану дитини. При підтвердженні діагнозу розробляються способи і методи лікування і виховання, для конкретної ситуації.

Дії батьків


В першу чергу батьки повинні запастися колосальним терпінням. Коригування поведінки дитини-аутиста справа досить тривалий і копітка.

Потрібно проявляти доброту і розуміння до чада. Підтримувати його навіть в маленьких перемогах і вірити в успіх.

Не потрібно замикатися в собі і обмежувати свою сім’ю в спілкуванні з оточуючими людьми. Потрібно поступово вводити дитину в суспільство і знайомити з ним. Особливі дітки вимагають більшої уваги до себе і це потрібно розуміти. Для більш ефективного результату можна звернутися до педагога, який займається питаннями подібного роду. Нижче наведені загальні рекомендації лікувальної терапії.

Потрібно забезпечити дитині комфортні умови, в яких він буде відчувати себе в безпеці.

Чітко і послідовно виконувати всі правила і рекомендації встановлені педагогом.

  • Дотримуватися ритуали. Наприклад, садити на горщик в один і той же час, разом мити його, ставити на місце. Програвати дії багато разів, коментуючи кожен рух, щоб гра перетворилася в ритуал і була зрозуміла дитиною.
  • Займатися фізичною культурою (стрибки, біг, лазіння по сходах), які зміцнюють фізичне і психічне здоров’я, а також допомагають правильно розуміти де право-ліво і верх-низ.
  • Можна на прикладах показувати різницю предметів, їх властивостей (холодна вода, гаряча вода, інше).
  • Залучення дитини в контактні ігри, в яких не використовують мова: лото, пазли. І вносити Сенс в його індивідуальні ігри.
  • Не вестися на поводі у примх і навчитися відмовляти тим самим привчаючи дитя до слів “ні” і “не можна”.
  • Переглядати мультики в яких яскраво виражена міміка персонажів, для того щоб дитина навчилася розуміти і розрізняти емоції і настрій.

Діагноз “аутизм” – це не вирок. Існує ймовірність адаптації таких дітей до соціуму і звичайному житті. Головне докласти більше зусиль і витримки. Після реабілітації багато хто живе нормальним життям і ходять в звичайні школи і практично не відрізняються в розвитку від однолітків. Важливо пам’ятати, що це може зайняти тривалий період і ставити перед собою завдання на найближче майбутнє, поступово досягаючи поставлених цілей.

РОСТОК ЖИТТЯ