Ароматерапія

Ароматерапия Корисна інформація

Ароматерапія – це застосування ефірних масел, отриманих з рослин, в лікувальних цілях. Ці дорогоцінні масла можуть використовуватися для профілактики захворювань, захисту від вірусів, косметичних процедур, психологічної підтримки і навіть в маркетингу.

Користь від ароматерапії науково підтверджена і заснована на унікальних властивостях кожного ефірного масла, використовуваного в процедурі. Як проводиться ароматерапія? Чи можна застосовувати ефірні олії під час вагітності та пологів? Які протипоказання існують для використання аромамасел?

Здавалося б, використання лікарських рослин є найпростішим способом лікування. Завдяки складному хімічним складом, вони здатні надавати різноманітний вплив на організм людини. Одним з таких природних лікувальних джерел є ефірні масла, які стали основою для ароматерапії — нетрадиційного методу лікування.

Ароматерапія набула особливої популярності на початку XX століття, хоча корисні властивості ефірних масел були відомі ще в давнину. Однак з розвитком хімічної промисловості багато натуральні компоненти були замінені синтетичними аналогами, що торкнулося і використання натуральних ефірних масел.

Відродженню інтересу до ефірних масел ми зобов’язані французькому хіміку і парфумеру Рене-Марі Гаттефоссу. Під час проведення досліджень в лабораторії він отримав серйозні опіки на руках. У спробі полегшити біль, він занурив свої руки в ємність з лавандовим маслом і на свій подив виявив Миттєве зменшення болю і швидке загоєння опіків, практично без залишення слідів.

Ароматерапія-дія ефірних масел виявляється на трьох рівнях:

  • Фармакологічна дія: ефірні масла викликають біохімічні зміни в організмі, що пояснює їх фармакологічну активність.
  • Фізіологічний вплив: кожне ефірне масло має здатність надавати певний фізіологічний вплив на організм людини. Деякі олії можуть мати стимулюючий ефект, тоді як інші мають розслаблюючу дію.
  • Психологічний вплив: під час сеансу ароматерапії асоціації, пов’язані з певними ароматами ефірних масел, можуть виникати, надаючи психологічний вплив на людину.
  • Вплив ефірних масел на людину є складним процесом, пов’язаним з активацією певних нюхових зон в мозку, що призводить до запуску каскаду біохімічних реакцій і обумовлює корисність ароматерапії. Крім того, місцеве застосування ефірних масел у вигляді розтирань, масажів або додаванням в лікувальні ванни також є ефективним способом використання їх властивостей

Запахи можуть надавати різноманітне вплив на організм людини:

Більшість ефірних масел мають протизапальну, антимікробну та противірусну властивості.

  • Багато з них сприяють зняттю напруги і стресу, володіючи заспокійливою дією. Це сприятливо впливає на роботу серцево-судинної і нервової систем організму, роблячи ароматерапію невід’ємною частиною процесу релаксації. Крім того, ефірні масла можуть покращувати сон, підвищувати працездатність, нормалізувати артеріальний тиск і обмін речовин.
  • Ефірні масла можуть використовуватися в якості ефективного захисту від радіації і зниження наслідків опромінення. Вони здатні блокувати негативний вплив канцерогенів і запобігати виникненню і розвитку пухлинних процесів.
  • Особливу увагу слід приділити антиоксидантним і імуномодулюючим властивостям ефірних масел, так як їх компоненти є природними і повністю відповідають організму людини. Це дозволяє їм зміцнювати імунну систему і уповільнювати процеси старіння.
  • Завдяки здатності прискорювати процеси регенерації, ефірні масла ефективно застосовуються для загоєння ран і опіків, а також для зниження больового синдрому при ревматизмі, артритах і зняття запалень.
  • Для досягнення більш широкого ефекту можна використовувати композиції ефірних масел з різними властивостями

Само собою зрозуміло, що ароматерапія не може повністю замінити серйозне лікування. Однак, якщо ви відчуєте легке нездужання або перевтома, необов’язково відразу вдаватися до хімічних препаратів. Спробуйте згадати про ароматерапію. Вона може принести користь вашому організму і доставити масу задоволення.

РОСТОК ЖИТТЯ