Продовжуючи тему, необхідно відзначити, що не тільки коні, Дельфіни, кішки і собаки допомагають в лікуванні різних захворювань. Активну участь беруть і інші види фауни.
В Америці організована анімалотерапевтична спільнота “Дельта”. Фахівцями цієї спільноти розроблено цілий ряд методик, в яких вони використовують здібності: –
· Кролик,
· Півень,
· Коза,
– Морських свинок,
· Ослик,
· Лама,
· Папуга.
І ще, більше тисячі різних тварин. Спілкування з ними, догляд і турбота, створюють прекрасну благодатний грунт для одужання хворих дітей.
Інші види
Акваріумні рибки створюють атмосферу, яка сприяє лікуванню депресій, неврозів і нервових розладів. Спостереження за життям цих істот, їх розмірені руху, посилають імпульси, заспокійливі саму розхитану нервову систему. Людина, дивлячись на них заспокоюється, і починає по іншому дивитися на свої проблеми. Цей метод ефективний для пацієнтів, які страждають:
· Неврастенія,
· Істерія,
– Нав’язливими станами,
– Різними фобіями.
Птахи допомагають не тільки своїм співом, але так само дає дивовижні результати, спілкування зніми. Будь-яка привчена пташка, сівши на плече, може за частки секунди зняти будь-який стрес, нормалізувати тиск і позбавити від головного болю.
Не тільки тварини та птахи сприяють лікуванню людських проблем. Комахи і плазуни вносять так само свій вклад.
Апітерапія (бджоли). Бджоли мільйони років жили поруч з людиною. Всі знають дивовижні якості бджолиного меду, який можна використовувати як противірусний і протигрибковий засіб. Так само мед є прекрасним антисептиком і заспокійливим. Крім цього вже давно люди дізналися про незвичайні властивості бджолиної отрути. Він є одним з найсильніших каталізаторів. У його складі виявлено вісімнадцять амінокислот з двадцяти існуючих. Крім цього до складу бджолиної отрути входять неорганічні кислотні сполуки і велика частина відомих вітамінів.
Гірудотерапія (п’явки). Можливості п’явок відомі з давніх часів, немає жодної області медицини, де б не застосовувалися ці дивовижні істоти. Гінекологія, дерматологія, терапія, косметологія, ангіохірургія, і багато інших напрямків успішно застосовують чарівні якості п’явок. Список захворювань, які може вилікувати звичайна п’явка, не має кінця, це: –
· Тромбофлебіт,
– Варикозне розширення вен,
· Геморой,
· Стенокардія,
· Гіпертонія,
· Глаукома,
· Гайморит,
· Неврит,
– Бронхіальна астма,
· Мігрень.
Вченими висунуто припущення, що зв’язок людини і тварини відбувається не тільки за коштами зору і дотиків, але і на рівні електромагнітних випромінювань. Що і дає можливість впливати на біополе, стимулюючи життєдіяльність всього організму.
Анімалотерапія: функції
Анімалотерапія як самостійна наука виконує кілька певних функцій, які полягають в таких аспектах як: –
- Психофізіологічний. Спілкування з різними тваринами знімає стрес, нормалізує нервову систему, врівноважує психіку. Навіть активні ігри з собаками не підвищують артеріального тиску.
- Психотерапевтичний. Вплив тварин сприяє гармонії відносин в сім’ї. Вчені вивчали вплив тварини на обстановку в сім’ї очима дитини. Ситуація розглядалася за п’ятьма пунктами:
a. сприятлива ситуація,
b. Конфліктність,
c. почуття покинутості та неповноцінності,
d. тривожність, ворожість.
Порівнявши результати в сім’ях мають тварин і тих сім’ях, де їх немає, з’ясувався вражаючий результат. Там де є тварини, конфліктні ситуації практично не виникають. І навпаки, діти з іншої групи сімей відчували себе відкинутими та непотрібними.
Психотерапевти не дарма радять сім’ям, де немає взаєморозуміння, завести собаку. Подружжя, які не мають досі спільних інтересів, зближуються, і сімейна гармонія налагоджується.
- Реабілітаційний. Постійні контакти з живою природою сприяють психічній і соціальній реабілітації. Спілкуючись зі своїм улюбленцем, діти вчаться спілкуванню з однолітками. Вони звикають піклуватися про ближнього, думати про його потреби і бажання, а не тільки про свої. Це розвиває в дитині почуття відповідальності, і підвищує його самооцінку.
- Задоволення власної компетентності. Дуже важливо, що б дитина відчувала себе впевненим, що б був упевнений, що він може виконати ту чи іншу задачу. Все це легко досягається в контактах з тваринами.
- Самореалізація. Одним з найголовніших почуттів в житті людини, є почуття бути, кому то потрібним, відчувати, що без тебе ця істота не може обійтися. Це підвищує внутрішній потенціал, і дисциплінує.
Не можна недооцінювати роль наших братів менших, яку вони відіграють у нашому житті. Гонитва за чистотою і порядком, іноді обертається великим збитком.