Анімалотерапія-лікування спілкуванням з тваринами

Анималотерапия Корисна інформація

Не можна заперечувати той факт, що близьке спілкування з тваринами приносять людині величезну користь. Неспроста наші далекі предки обожнювали образи різних тварин і поклонялися їм.

Якщо подивитися на стародавні обряди з медичної точки зору, можна зрозуміти, що тотем грав роль своєрідного психолога. До нього йшли з проханнями, і вірили, що він допоможе. Ритуальні танці навколо тотема допомагали зарядитися енергією перед битвою і зняти напругу після невдалого полювання.

Гіппократ науково обгрунтував і застосовував в якості реабілітаційного методу лікування поїздки на коні. У Стародавній Греції мудреці, змушували хворих довго проводити час з собаками, і це допомагало багатьом позбутися від хвороб. А єгиптяни вірили в цілющі здібності кішок. В Індії та Китаї хворим пропонувалося слухати спів птахів. Майже в кожній лікарні Стародавнього Сходу тримали павича, вважалося, що споглядання його краси принесе одужання.

Анімалотерапія

Сьогодні анімалотерапія (animal. лат-тварина) виділена як самостійна наука. Це один з видів прогресивної терапії, яка лікує за допомогою тварин або їх образів.

Невірна думка, що тварини переносять заразу, створюють антисанітарію, призвело до небувалого зростання депресій і стресів, на тлі яких розвивається величезна кількість важких захворювань.

Позитивний вплив тварин з успіхом перекриває ті незначні незручності, які неминучі при утриманні домашнього вихованця. Науково доведено, що сім’ї, в яких живуть собаки, кішки, хом’ячки, птахи або рибки, менше звертаються за медичною допомогою. А психологічна обстановка в будинку і нервовий стан членів сім’ї набагато краще, ніж там, де немає тварин.

Анімалотерапія види

Методи впливу анімалотерапії поділяються на два види: –

  1. Ненаправлена терапія. Має на увазі спілкування з тваринами будинку, не усвідомлюючи лікувальних властивостей цього впливу.
  2. Спрямована терапія. Методично розроблені лікувальні програми, з використанням спеціально навчених тварин. Цей вид анімалотерапії підрозділяється в залежності від того з яким тваринам проводяться заняття.

a. Іпотерапія,

b. Дельфінотерапія,

c. Фелінотерапія,

d. Каністерапія.

Як лікувальний вплив на психіку використовуються, образи тварин: їх фотографії, малюнки, об’ємні зображення. Прекрасні результати дають прослуховування звуків, що видаються тваринами.

Іпотерапія

Іпотерапія (лікування за допомогою коня) володіє декількома незамінними якостями. Потужним психологічним впливом, а так само масажними якостями, і стабілізацією опорно-рухової системи.

Заняття з кіньми допомагають відновленню дітей з усіма формами ДЦП, при складних психічних відхиленнях, нервових захворюваннях. Величезний позитивний емоційний фон, створюваний конем під час спілкування, стимулює організм до вироблення гормонів, самостійно справляються з хворобою.

Дельфінотерапія

Вивчення життя дельфінів, привело вчених до висновку, що ці тварини володіють інтелектом порівнянним тільки з людським. Спілкування з ними є найсильнішим стабілізатором психоемоційного стану. Результати, які дає дельфінотерапія в лікуванні важких генетичних захворювань, перевершують навіть іпотерапію.

Відзначено, що після декількох сеансів, повертається ясність мислення, твереза оцінка ситуації, знижується агресія, і з’являється прагнення до життя.

Каністерапія

Заняття з собаками дають не тільки емоційне задоволення в спілкуванні, а й сприяють профілактики серцево-судинної системи. Собака підвищує емоційну обстановку в будинку, знижує конфліктність. А слина собаки містить лізоцим-фермент, що володіє антибактеріальною властивістю.

Постійне спілкування з собакою сприяє вироблення ендорфіну-гормону, стимулюючого імунну систему, що допомагає організму боротися з хворобами.

Для анімалотерапії готують спеціальних собак. Порода, не грає жодної ролі, собак підбирають за їх характером і здібностями.

Фелінотерапія

Лікування за допомогою кішок займає особливу позицію в анімалотерапії. Справа в тому, що кішки володіють чудовою енергочутливістю і найсильнішим біополем. Вони відчувають стан здоров’я людини, розпізнають місця джерела болю, і лягають на це місце, притягаючи до себе біль, віддаючи при цьому свою енергію для лікування.

Постійна присутність кішки зміцнює імунну систему, знімає спазми, її муркотіння має властивості стимулювати системи реабілітації організму. Що прискорює загоєння ран і зрощення переломів.

Так само використовуються в лікуванні властивості бджіл і п’явок, хоча вони не належать до сімейства тварин, але приносять не меншу користь.

РОСТОК ЖИТТЯ