Акцентуація

Акцентуация Корисна інформація

Акцентуація – верхня ступінь варіанту норми вираження поведінкових рис людини. В результаті, він стає вразливим до певних психогенних факторів взаємодії з навколишнім світом. Їх перелік у різних людей індивідуальний і вони можуть цілком успішно справлятися з більшістю життєвими труднощами.


Акцентуація – типи характеру


Особливості душевної дезорієнтації яскраво виражені в період статевого дозрівання, коли відбувається максимальне навантаження на нервову систему в результаті гормонально дисбалансу. Саме в цьому віці частіше зустрічаються перші ознаки акцентуйованої особистості.

Акцентуація бувае:

  1. Гіпертімного типу-люди з даною особливістю характеру завжди знаходяться в підвищеному настрої, притягують до себе оточуючих своєю життєвою енергією і активністю, намагаються завжди займати лідируючі позиції. Вони нерозбірливі при знайомствах, але при цьому добре освоюються в малознайомому суспільстві.
  2. Циклоїдного типу-особистості з таким варіантом характеру характеризуються зміною періодів активності і емоційного підйому з проміжками різкого зниження працездатності, замкнутості і безініціативності. У фазі емоційного спаду такі люди можуть здійснювати суїцидальні спроби.
  3. Лабільного типу-схильні до швидкої зміни настрою, приводом для якої можуть стати найбезглуздіші причини. Не відрізняються лідерськими якостями і не прагнуть бути першими. У своє оточення вибирають людей, які готові їм співпереживати, проявляти турботу і приділяти багато уваги.
  4. Астено-невротичного типу-такі особи відрізняються швидкою стомлюваністю, схильністю до дратівливості і іпохондрії. Вони не здатні довго переносити фізичні та емоційні навантаження, різання, гнівливі.
  5. Сенситивного типу-цього типу акцентуації властива вразливість і почуття неповноцінності. Вони мучать себе докорами, шукають в собі недоліки. Спілкування з незнайомими людьми дається їм з великими труднощами, а ось в колі своїх друзів це хороші і відкриті співрозмовники.
  6. Психоастенічного типу-характеризуються патологічною нерішучістю, недовірливістю, тривожністю за себе і своїх родичів. Вони безвідповідальні, а необхідність зробити вибір ставати непосильним завданням. Щоб якось виправдати свою неспроможність, вони ставлять в приклад прикмети і приказки.
  7. Шизоїдного типу-такі люди замкнуті в собі, з мінімальним словниковим запасом при спілкуванні, не володіють інтуїцією і співпереживанням до інших. Часто фантазують і намагаються перенести свої віртуальні картинки в життя, іноді вони можуть носити інтимний характер. Для своїх захоплень вони вибирають неординарні сфери, які дивують оточуючих, тішать самолюбство.
  8. Епілептоїдного типу-вельми агресивні особистості, яким постійно необхідний об’єкт для виплеску негативних емоцій. Вони ревниві, а під впливом алкоголю схильні до насильства і агресію. Відрізняються показною послужливістю і дисциплінованістю, що допомагає їм завойовувати прихильність оточуючих.
  9. Істероїдного типу-риси характеру проявляються в егоцентризмі, потреби в загальній увазі і вихвалянні. Не обмежують себе при вираженні емоцій, які часто носять ТЕАТРАЛЬНИЙ характер. Люди з даним типом особистості не доводять розпочаті справи до логічного завершення, ліниві, але при цьому вимогливі до оточуючих, прагнуть стати лідерами, хоча не адекватно оцінюють свої можливості.

10.Нестійкого типу-відмінна їх риса-лінь і нелюбов до фізичних навантажень. Вони люблять розваги, свята, пустощі. Такі особистості не старанні, схильні до алкоголізму, не здатні любити і піклуватися, завжди збігають від труднощів, в тому числі і в стосунках.

  1. Конформного типу-дані люди не мають особистої думки, надходять «як всі», живуть за загальними мірками. Вони старанні в роботі і навчанні, легко освоюються в незнайомому середовищі, насторожено ставляться до змін у всіх сферах життя.

Акцентуація та іпотерапія


Іпотерапія і заняття верховою їздою – це відмінний спосіб підвищити самооцінку підлітка, допомогти проявити себе, розкрити його позитивні особистісні якості. Вона дозволяє навчити піклуватися про оточуючих, не соромитися своїх емоцій, розкріпачитися.

Кожен урок з конем приносить масу задоволень, налаштовує на позитивний лад, вчить концентрувати увагу і зменшує дратівливість. Розумні і розуміють очі тварини розташовують до себе людину, а теплота її тіла врівноважує роботу всіх органів і систем, в тому числі і нервової.

Податлива тварина, яка відчуває мінімальну зміну настрою, змушує наїзника розслабитися і отримати задоволення від спілкування з ним. Ритмічність пересувань налаштовує на довгу і тривалу прогулянку, яка приносить не тільки користь в емоційній сфері, а й зміцнює здоров’я.

Іпотерапія покращує концентрацію уваги і координацію, стимулює підкіркові центри головного мозку і пам’ять. Вона дозволяє збільшити посидючість, самоорганізованість, адаптацію в суспільстві. Регулярні прогулянки зменшують вираженість егоцентризму, так як наїзник повинен, перш за все, піклуватися про коня, яка його щастить, щоб не впасти. Така взаємодія і злагоджена робота позитивно позначаються на всіх сферах життя людини.

РОСТОК ЖИТТЯ