Аграфія

Аграфия Корисна інформація

Незважаючи на практично постійний контроль батьків за розвитком дитини, деякі з них упускають частину найважливіших деталей, в подальшому призводять до серйозних наслідків.
Йдеться про психологічно-фізіологічне захворювання під назвою аграфія.

Дане захворювання безпосередньо відносять до мовного процесу і можливості правильного сприйняття (не має значення якогось системного або довільного) слів і пропозицій. Крім того, можуть спостерігатися і проблеми з руховою системою.

Сам термін пов’язаний з проблематикою листи. Хоча, порушення в рухах руки і кисті спостерігаються не завжди. Таке порушення пов’язане з ураженням головного мозку (який його частини визначає медик).

Дитина не винна в появі подібної проблеми. Тому не варто кричати і дорікати його в ледарстві і невмінні щось робити.

Види аграфії


Захворювання аграфія сучасними медиками підрозділяється на:

  • » чисту ” амнестичну (спостерігаються проблеми при написанні текстів під диктовку і спонтанному написанні тексту; при списуванні порядок залишається більш-менш нормальним; в загальному ж плані, діти можуть плутати букви і замінювати слова; також спостерігається дзеркальне відображення букв і слів; з’являється такий вид аграфії внаслідок неврологічного розладу, що вказує на ураження головного мозку);
  • аграфія апраксична (проявляється, як самостійна форма; в даному випадку дитина просто не буде розуміти, яким чином йому покласти руку для початку процесу письма; також він не усвідомлює, як взяти ручку або олівець; в подальшому його спроби виправитися призводять до факту спотворення необхідного процесу в просторі; як наслідок, букви не поєднуються між собою, фактично розпадаються на окремі елементи-риски; спостерігається подібний прояв і в диктуванні текстів, і при їх списуванні, і при спробі скласти текст; подібне порушення вказує на поразку кутовий і надкраевой звивин, або задніх відділів лобової частки);
  • афатична (розвивається через порушення слухомовної пам’яті; в основному зазвичай уражена скронева частина кори головного мозку);
  • конструктивна (вона поєднує в собі всі попередні різновиди аграфии).

Симптоматика


Найбільш яскравими проявами захворювання вважається повна або часткова втрата навичок письма.
До речі кажучи, проблем з інтелектуальною сферою у дитини зазвичай не спостерігається. Тому в даному плані переживати не варто.
А ось звуко-літерні асоціації значно ускладнюються і ускладнюються. Тому особливу увагу тут все ж потрібно приділяти мови.

Діагностика


З огляду на те, що Діагностика істинної причини виникнення хвороби все ж відноситься до компетенції нейрохірургів і неврологів, батьки повинні, при необхідності, направляти дитину на вказуються лікарями дослідження. Основними серед них зафіксовані: електроенцефалограма і магнітно-резонансна томографія, рентген черепної коробки.

Профілактика


Звичайно, особливої профілактики при даному діагнозі немає. Єдине, що рекомендується-це:

  • вчити дитину зв’язування слів;
  • намагатися формувати у дитини можливість самостійного складання слів в пропозиції, а складів-в повноцінні слова;
  • розмовляти з малюком фактично постійно (чим більше, тим краще);
  • намагатися не випускати з уваги будь-які мовні відхилення.

Лікування аграфії


Щоб домогтися позитивних результатів в лікуванні аграфії, необхідно:

  • дотримуватися правил всебічної та комплексної призначеної лікарем терапії;
  • приймати дитині ліки, що поліпшують харчування головного мозку і кровообіг;
  • займатися лікувальною фізкультурою (про неї розкажуть фахівці);
  • залучати малюка до музичних занять або просто включати вдома тиху заспокійливу музику;

• виробляти логоритмику;

  • не боятися ходити до психотерапевта;
  • виділяти час для занять з логопедом.
РОСТОК ЖИТТЯ